Середа, 08.01.2025, 19:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 18 » валеологічне, полікультурна та екологічне Виховання дошкільнят
18:45
валеологічне, полікультурна та екологічне Виховання дошкільнят

виховання

Виховання дитини - багатогранний працю, що охоплює безліч сфер і областей. Але, мабуть, ключовими його моментами можна визначити валеологічне, екологічне і полікультурне виховання дошкільнят. Ці три складові, грамотно об'єднані мудрою рукою вихователя, подібно гранях одного кристала, формують у вихованні дітей дошкільного віку індивідуальність, здорову фізично, духовно і морально.

Валеологічне виховання дітей дошкільного віку

Суть цього напрямку - в формуванні у дітлахів турботи про своє здоров'я, в культурі правильного загартовування, в придбанні і закріпленні навичок особистої гігієни, у вихованні чіткого, усвідомленого, однозначно негативного ставлення до шкідливих звичок.

Для цього зараз розроблені численні програми і методики роботи з малюками. Це веселі ігри, пов'язані з вивченням власного тіла (його частинами, можливостями, відчуттями), з розвитком дрібної і грубої моторики, вивченням шкідливої і корисної їжі. У дошкільних установах проводиться організація свят їжі, днів здоров'я, спортивних олімпіад, чайних і вітамінних столів, організовуються виставки на такі теми як, наприклад «Світ природи очима дітей», «Одяг і здоров'я» та ін Для більшої результативності спільної діяльності з батьками, в дитячих садах створюються тематичні бібліотеки, проводяться консультації фахівців.

Однак повноцінний результат у цій області практично неможливий, якщо відсутня екологічне виховання дітей дошкільного віку. Адже обидва напрямки поряд з притаманними тільки їм особливостями одночасно ставлять перед собою і спільні завдання.
Екологічне виховання дітей дошкільного віку

Найважливішими завданнями тут, як і в попередньому напрямку, є усвідомлення себе невід'ємною частиною навколишнього світу і суспільства як величезного, єдиного живого організму. І, відповідно, придбання навичок гармонійної взаємодії з природою і суспільством. Ми з вами вже читали про цілі і завдання дошкільної освіти.

Але особливістю екологічного виховання в наш час все більше стає вже не просто вивчення, а саме, збереження природи. А цього неможливо навчити, не виростивши в маленькому сердечку величезної любові. Тільки у люблячого чоловічка без примусу і докучливих моралей народжується і з часом перетворюється в непохитну твердиню почуття відповідальності за світ навколо себе.

Діти в цьому віці дуже допитливі. Саме в цей час вони сприймають світ у всьому його різноманітті як єдине ціле і найбільш відкриті до його розуміння. Споконвіку ці почуття в серцях своїх дітей народи розвивали легендами і переказами про єдність людини і навколишнього світу, про чудесну всесильної мощі його при укладенні союзу з силами природи і усвідомленням себе її частиною. З покоління в покоління діди вчили своїх онуків мудрому поводження з дарами природи. Передавали її силу танцями та піснями, красу - в мистецтві різьблення, вишивки, ткацтва, малюнка. Сили стихій і тварин вважалися покровителями пологів, до них зверталися за допомогою, і їх символами прикрашалися житла і одяг. Дитина навчався розуміти природу і взаємодіяти з нею, не порушуючи. Цей аспект присутній і в першому напрямку. Валеологічне виховання дошкільнят неможливо без формування у дитини так званого «етноздоровья». А тут і відкривається третя грань дорогоцінного каменю виховання - знання культури і традицій своїх «коренів», свого народу.
Полікультурне виховання дошкільнят

Даний напрямок основанно на культурі та традиціях народів місця проживання дитини із зверненням більшої уваги до культури його національності. Результативність цього виховання зазвичай визначається досягненнями трьох аспектів:

1. Вивчення традицій, мови, звичаїв різних народів, особливостей їхньої культури та цінностей.
2. Емоційна складова. Навчаючи, дуже важливо зацікавити малюка, викликати відгук у його душі.
3. Отримані знань обов'язково повинні бути закріплені в реаліях життя дитини.

Але даний напрямок повноцінно розкритися може тільки в тому випадку, якщо його необхідність повною мірою усвідомлюється усіма членами сім'ї, і всі вони щиро прагнуть до збереження і розвитку своєї культурної спадщини.

Так виховання гармонійної, різнобічної особистості зобов'язує нас до серйозного усвідомленого підходу в цьому питанні, особистої грамотності, злагодженим діям в сім'ї та суспільстві близьких дитині людей. І найголовніше - це величезне почуття любові, терпіння і велике працьовитість.
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1300 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0