П`ятниця, 26.04.2024, 12:04
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 18 » Валеологія в дитячому садіку
18:41
Валеологія в дитячому садіку
У зв'язку з екологічною кризою на Україні зросло значення валеології. Катастрофа на Чорнобильській АЕС спричинила захворювання та передчасної смерті десятків тисяч людей, в тому числі і дітей. Тому питання виховання людства, збереження людини як біологічного виду є наріжним каменем валеології.

Для виховання у дітей та молоді дбайливого ставлення до свого здоров'я в багатьох дошкільних установах, школах, вузах введений новий навчальний курс "валеологія". Головна мета цього курсу полягає в тому, щоб навчити дитину з раннього дитинства розумно ставитися до свого здоров'я, поважати фізичну культуру, гартувати свій організм, раціонально харчуватися. Виконання комплексу цих заходів забезпечить оптимальне фізичний розвиток та хороший стан здоров'я дітей та молоді.

Інтегративний курс "валеологія в дитячому садку" - перший важливий етап неперервної валеологічної освіти людини, який має забезпечити реалізацію таких завдань:
виховання у дітей свідомості того, що людина - частина природи і суспільства;
встановлення гармонійних відносин дітей з живою та неживою природою;
формування особистості дитини;
виховання звичок особистої гігієни;
загартовування дитини та її рухова активність;
профілактика та усунення шкідливих звичок;
здійснення валеологічного моніторингу.

Враховуючи реальність цієї та об'єктивної закономірності педагогіки, валеологічне виховання повинно бути глибоко національним, тобто базуватися на культурному досвіді народу, його традиціях, звичаях, обрядах і формах соціальної практики.

Організація навчально-виховної роботи в дошкільному закладі повинна бути спрямована на те, щоб діти оволоділи глибокими знаннями, загально навчальними уміннями і навичками, зберегли і зміцнили здоров'я. Досягнення цієї мети можливе за умови врахування вікових особливостей дошкільників, дотримання гігієнічних правил

Основними завданнями дошкільного інтегративного курсу "валеології" є:
формування та розвиток теоретичних знань і практичних умінь у дітей раннього та дошкільного віку, необхідних для розуміння багатомірного та багатоскладового поняття здоров'я та процесу його зміцнення та збереження;
отримання основ знань і практичних умінь у сприянні і використанні сучасних і давніх методик фізичного, психічного, духовного і соціального оздоровлення. Виховання зацікавленості до досвіду народної оздоровчої системи;
формування елементів валеологеского світогляду, оволодіння елементарною оздоровчої термінологією;
доцільне структурування і комплексування знань, практичних умінь дітей в оздоровленні людини в різних видах навчальної, ігрової, трудової і побутової діяльності.
формування у кожної дитини розумових вмінь аналізу свого особистого стану з метою своєчасної самодопомоги;
виховання бажання і потреби дітей у використанні теоретичних і практичних знань в оздоровленні членів своєї сім'ї, інших людей.


Категорія: Для мам | Переглядів: 2251 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0