П`ятниця, 26.04.2024, 02:15
Вітаю Вас, Гість
Раніше було прийнято масово віддавати дітей у музичні школи: музичного виховання надавалося дуже велике значення. Зараз пріоритети трохи змістилися, і навчання музиці вважається швидше примхою, ніж необхідністю. А дарма: музичне виховання дітей - важливий елемент їх гармонійного розвитку.

Ніхто не говорить, що потрібно неодмінно віддавати дитину в музичну школу, щоб він навчався грі на фортепіано або гітарі «через не хочу", або змушувати його співати в шкільному хорі, якщо він навіть в душі співати соромиться. Все-таки не всім дано бути великими композиторами, музикантами і співаками. А от навчити дитину розбиратися в музиці, розвивати музичний слух і відчуття ритму просто необхідно.

Музичне виховання дітей дуже важливо для їх розвитку в ранньому віці. Слухання музики робить благотворний вплив на розвиток центральної нервової системи (не даремно ще наші далекі предки співали своїм дітям колискові). Коли дитина підросте, заняття музикою допоможуть розвинути у нього художній смак, почуття прекрасного і любов до мистецтва.

Коли слід починати музичне виховання дітей? Найкраще - ще до народження дитини. Вже починаючи з 19-го тижня вагітності плід в материнській утробі починає розрізняти звуки зовнішнього світу, так що майбутній мамі варто частіше слухати спокійну розслабляючу музику (краще всього - класику). Деякі фахівці стверджують, що дитина, чия мама під час вагітності слухала музику, розвиватиметься швидше, ніж його «обділені» музикою однолітки.

Ко ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 786 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів Автор (и): Карасьова С.В. Матеріали ... Виховання здорового способу життя серед учнів початкових класів

Автор (и): Карасьова С.В.

Матеріали V міській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів закладів вищої і середньої освіти міського підпорядкування. - М.: МГППУ, 2006. - 320с.

В останні десятиліття все частіше і частіше на різних рівнях порушується питання про здоров'я нації, зокрема, питання про здоров'я молодших школярів.

Проблема збереження і зміцнення здоров'я своїх дітей стосується не тільки родини, але й вчителів. Дійсно, якщо ми навчимо дітей з самого раннього віку цінувати, берегти і зміцнювати своє здоров'я, якщо ми самі будемо особистим прикладом демонструвати здоровий спосіб життя, то тільки в цьому випадку можна сподіватися, що майбутні покоління будуть більшою мірою здорові і розвинуті не тільки особистісно , інтелектуально, духовно, а й фізично. І я, як майбутній учитель початкових класів, вирішила детальніше розібратися в цій проблемі.

Я почала вивчати це питання в рамках написання курсової роботи і продовжую зараз, в дипломній. Спочатку дослідження була висунута гіпотеза. Я припустила, що грамотна організація вчителем навчально-виховного процесу дозволить зберегти здоров'я молодших школярів.

Для доведення або спростування гіпотези, робота була проведена на двох рівнях: теоретичному і практичному.

У теоретичній главі були розглянут ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1273 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розвиток гармонійної самодостатньої творчої особистості складно уявити без участі мистецтва. При цьому роль декоративно-прикладного народної творчості переоцінити неможливо. Воно не тільки робить благотворний вплив на особистість дитини, розкриває його творчий потенціал, розвиває його інтелект, але й розповідає про історію народу і його традиціях.

Народне мистецтво зародилося і розвивалося в давні часи. Але, розвиваючись, воно все ж залишалося досить консервативним. Візерунки могли змінюватися, але основні їх елементи та сюжети, форма глиняної іграшки, посуду, фасон традиційного одягу повторювалися із століття в століття, з покоління в покоління. Завдяки народному мистецтву, побут, обряди та традиції наших предків збереглися і дійшли до нас через століття, незважаючи на історичні потрясіння.

У минулі часи, коли фабрик і, відповідно, заводських виробів ще не було, всі предмети побуту були саморобними - від чашки і ложки до одягу, взуття, іграшок, інструментів. Ще в недалекому минулому народне мистецтво і ремесла служили способом хоч трохи урізноманітнити й прикрасити важкий і небагатий селянський побут, скоротати довгі зимові вечори за цікавою справою. Народне мистецтво служило носієм інформації, зберігало знання про минуле, було відображенням народної мудрості і втіленням краси.

В сучасному світі народне мистецтво втратило своє прикладне значення. Вільний доступ до будь-якої інформації, широке поширення і дешевизна предметів побуту, фабричної одягу, вз ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1372 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Однією зі сфер, а також засобом естетичного виховання є праця, оскільки докорінні основи виробничої діяльності і робота в цілому спрямовані на виявлення та розвиток творчо-естетичних задатків особистості, нерозривно пов'язані з первинними трудовими навичками, інакше кажучи, з творчим потенціалом особистості. Доцільно виділити кілька аспектів вивчення даної проблеми: ставлення до процесу праці, до результатів праці, відношення до засобів трудової діяльності. Згадані проблеми призначено вирішити естетиці праці та естетиці виробництва.

Вагомим засобом естетичного виховання є природа, бо саме через неї людина пізнає закони краси. Ще в розумінні стародавніх греків космос протиставлений хаосу і спочатку вказував на упорядкованість світу.

Краса фізичної природи, маючи свої особливості, незрівнянно простіше, ніж краса життя, де вона переходить в своє нове якість і виявляється як самоорганізація, де організованість протиставлена ​​дезорганизованности, конструктивність - безструктурності. Самоорганізованість є умовою прояви прекрасних форм, серед яких зовнішній гармонійний вигляд живого - лише прояв системи взаємопов'язаних рівнів організації (від тонких клітинних структур до біосфери в цілому), де на кожному рівні можна відокремити свої естетичні закономірності. Засобами естетичного виховання також є поведінка та побут людини. Естетика поведінки виявляється у людських відносинах (виробничих, побутових, особистих, суспільних) і закріплюється у вчинках і діях людей.

... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1120 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Розрізняють 4 стилі виховання: демократичний, авторитарний, ліберальний, індиферентний.

Розглянемо, насамперед, два протилежних типу взаємодії дорослого з дитиною: авторитарний і демократичний.



Авторитарний стиль виховання

Як неважко припустити з першого назви, ставлення дорослого до дитини грунтується на думці про те, що дитина - несамостійна, неактивний, що з ним можна робити різні маніпуляції, які ефективно вплинуть на розвиток дитини, приведуть до потрібного результату. Результат, важливо зауважити, завідомо відомий дорослому: «слухняний, виконавчий, зручний дитина». Дитина сприймається як об'єкт впливу, чиї інтереси і думки не мають вирішального значення. Авторитарний стиль - це педагогіка придушення, насильства і примусу. Приклад вихователя, що реалізує подібний стиль виховання, дуже жваво намальований дитячою письменницею Астрід Ліндгрен. Це всім знайома фрекен Бок, якою досвід підказував, що ласка - це не той спосіб, який потрібно застосовувати для того, щоб діти ставали «шовковими». Згадаймо першу зустріч Малюка зі своєю вихователькою: незворушний тон незнайомої жінки, її строгість змушують хлопчика червоніти і ховатися за матір.

Звернемо увагу на реакцію хлопчика: переляк, найбільш часто зустрічається почуття, що змушує дитину підлаштовуватися під вимоги дорослого, не бути добрим, відповідальним, акуратним, а здаватися таким, і значить, обманювати. Оскільки Малюк виховувався батьками в ласці й повазі, суворе звернення фрекен Бок ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 908 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Сон дитини для багатьох батьків - справжня катастрофа.

Хтось, готовий спати цілими днями безперервно, а хтось спить дуже мало. Ніщо так сильно не засмучує молоду маму, як крик і плач малюка, який часто прокидається вночі або ж довго не може заснути. І так, розповімо вам декілька способів які допоможуть Вам укласти Вашої дитини спати:

1.Прежде ніж ложить малюка спати, скупайте його в теплій воді в дитячій ванні. Тепла вода допомагає м'язам розслабитися, і це природно допомагає вашому малюку розслабитися, від чого його починає хилити на сон.

2.Убедітесь в тому, що в кімнаті дитини темно. Світло може дратувати дитини, від цього він стає примхливим і довго не може заснути

3. Переконайтеся в тому що в кімнаті нормальна температура (не занадто жарко і не холодно)

4.Также одним з традіціннх і ефективних способів вкласти дитину спати це взяти малюка на руки або в колисці злегка похитуючи його назад і вперед.

5 Соски-пустушки є ефективними помічниками, допомагаючи вашому немовляті заснути, але їх варто остерігатися, тому що у малюка може з'явитися залежність від них, від якої з часом буває важко позбутися.

6.Боль від початківців прорізуватися зубів турбує вашої дитини? Знеболюючий дитячий гель для зубів може допомогти заспокоїти запалені ясна як раз перед тим, коли ви станете укладати вашої дитини спати, і якщо знову біль змусить прокинутися малюка, то через 4:00 ви можете ще раз застосувати гель.

7 Масажуйте і погладжуйте вашої ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 778 | Додав: Sarum | Дата: 09.03.2012 | Коментарі (0)

На сьогоднішній день науці практично все відомо про процеси, які відбуваються в організмі жінки після зачаття дитини. Сперматозоїд чоловіки запліднює яйцеклітину і з цього моменту в утробі жінки розвивається життя.

Чим же пояснюється одночасна поява на світ двох і більше дітей? Природа не поспішає відкривати свої таємниці, незважаючи на те, що сам механізм процесу давно відомий і добре вивчений.

Що стосується появи на світ різнояйцевих близнюків, то тут зрозуміло, що дві яйцеклітини одночасно залишають яєчники і запліднюються різними сперматозоїдами. Їх розвиток закінчується народженням двійні, тобто дизиготних близнюків. Такі діти можуть бути не схожими один на одного зовсім, а так само можуть бути різної статі.

Дозріванню одночасно відразу декількох яйцеклітин сприяють багато факторів, деякі з них вже вивчені, а інші ще знаходяться на стадії вивчення. Достовірно відомо, що народженню двійнят сприяє вміст гормону, який стимулює продуктивність яйцеклітин (ФСГ). Зміст цього гормону підвищується у жінок в 35-40 років, тому ймовірність появи близнюків у таких жінок в два рази вище. Третина випадків багатоплідних вагітностей трапляється через штучне підвищення вмісту гормону ФСГ в результаті лікування безпліддя.

За статистикою найчастіше двійнята з'являються у чорношкірих матерів, ніж у жінок з білою шкірою, а найрідше у азіаток. Існує також генетична схильність. Науково доведений спадковий характер здібності жінки продукувати більше однієї яйцеклітини ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 722 | Додав: Sarum | Дата: 08.03.2012 | Коментарі (0)

Вагітна жінка, яка їсть сосиски, котлети, шашлики, рибу, сир, п'є молоко - готує своєму новонародженій дитині бронхіт, ангіну, гайморит, запалення легень, потім захворювання суглобів, головні болі і навіть епілепсію! - Стверджує публікація в одному з інтернет-видань.

Не можемо погодитися повністю з автором цих рядків, хоча частка правди в написаному є. Ми дійсно є тим, що їмо. А наші майбутні діти? Якими народяться діти, батьки яких вживають наркотики, алкоголь, курять, харчуються продуктами, наповненими консервантами, барвниками, канцерогенами і різними токсинами?

Здоров'я і життя - це те, що потрібно кожній людині. Ви згодні? Початок життя - в утробі матері. Чи буде дитина здоровою, залежить насамперед від здоров'я батьків, особливо матері.

Як свідчить статистика, тільки трохи більше половини вагітностей завершуються народженням здорової дитини. Близько 25-30% - це недоношені діти, з вродженими вадами або захворюваннями, а ще самовільне переривання вагітності на ранніх термінах і мертвонароджені діти. Статистика - річ сумна, але вперта. І ми здатні її дещо виправити.

Перш за все, якщо ви плануєте вагітність (так, саме плануєте!), То відмовтеся від шкідливих звичок і порадьтеся з лікарем ще за 3-6 місяців, а краще - за рік до зачаття. Відомо, що передчасні пологи в 2-3 рази зустрічаються частіше у жінок, які курять, а вроджені вади розвитку плода бувають значно частіше у матерів, що зловживають алкогольними та слабоалкогольними напоями. Щодо батьк ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 817 | Додав: Sarum | Дата: 06.03.2012 | Коментарі (0)

Існують сперматозоїди «жіночі» та «чоловічі». Чоловічі сперматозоїди дуже швидкі, але живуть вони недовго (максимум 1-2 дні). Жіночі - дуже повільні, зате живуть довше, ніж чоловічі (3-4 доби).

А тепер розберемося з овуляцією. Вихід яйцеклітини супроводжується підвищенням температури матки. Можна двома способами встановити дату овуляції. Перший, вимірюючи щодня температуру піхви і коли буде найбільша температура, тоді і відбувається овуляція (потрібно це робити з ранку поки тіло за рахунок фізичного навантаження не розігрілося). Другий спосіб: з місячного циклу (візьмемо, наприклад, 29 днів) ми віднімаємо 14 днів (29-14 = 15), таким чином овуляція у нас настає на 15 день після початку менструації.

А тепер зберемо ці 2 фактора разом: якщо ви хочете хлопчика, зачаття має відбутися під час овуляції («чоловічі» сперматозоїди швидше дістануться до яйцеклітини, ніж «жіночі»), а якщо ви хочете дівчинку, то зачаття має відбутися перед овуляцією за 2 - 3 дні (чоловічі сперматозоїди загинуть до дня овуляції, а жіночі встигнуть дістатися живими).

Біологічна рідина - кров - дуже важливий фактор! З її допомогою в європейських країнах передбачали стать дитини. Вважалося, що кров чоловіків оновлюється кожні чотири роки, кров жінок - кожні три. Щоб розрахувати стать дитини потрібно розділити вік чоловіка на момент запліднення на чотири, а жінки на три, і порівняти чий залишок від ділення буде менше - такого ж статі і буде дитина!
Категорія: Для мам | Переглядів: 828 | Додав: Sarum | Дата: 05.03.2012 | Коментарі (0)

Двоє люблять один одного - і не важливо, чи грав на їх весіллі марш Мендельсона або вони просто вирішили йти по життю рука об руку. Важливо, чи готові вони до того, щоб їх союз став чимось більшим, ніж двоє люблячих людей, у всьому довіряють і допомагають один одному, - чи готові вони покласти початок нового життя. І головне - щоб майбутні батьки дійсно відчули цю потребу і свою готовність змінити життя так, як то продиктують нові обставини.

А якщо цієї готовності немає? Все навколо вже поглядають з нетерпінням, батьки натякають, друзі жартують ... І що робити з громадською думкою, яка нашіптує «пора, пора! »Та нічого. Просто не звертати уваги, тому що народження дитини - це тільки ваше рішення, і воно повинно дозріти в глибині душі і виплеснутися назовні справжнім фонтаном емоцій.

Втім, покладаючись на горезвісний батьківський інстинкт, ви ризикуєте так і не дочекатися його проявів: часто він прокидається вже після народження дитини. Тому не варто шукати в собі завзяття міняти підгузки і прати пелюшки - все це дивовижне довготерпіння і працездатність прийде пізніше, коли ви зрозумієте, що маленьке і нескінченно улюблене істота потребує догляду. Вам потрібно лише переступити через початкове самозречення, усвідомити, що з народженням малюка, ви втратите частину своєї свободи, змиритися з цим і прийняти, як належне, а нові, невідомі й неможливі перш радості компенсують все те, що напередодні здається втратою.

Відкладаючи з року в рік поява на світ потомства ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 784 | Додав: Sarum | Дата: 01.03.2012 | Коментарі (0)

Рано чи пізно всі ми в цьому житті стаємо батьками. Якщо ми хочемо бути коханими мамами і татами, то потрібно з народження поступово готувати наше чудо-чадо до життя в цьому світі. Я не маю на увазі вчити алфавіт з рочки, пудрити мізки дитині цифрами, знаками та іншими дрібницями, які дитини і так будуть вчити в школі. Не забирайте у них дитинство - воно тепер недовго триває. Я кажу про простих людських радощах, сяючих посмішках, дзвінком сміху, бажання порадувати нас своїми досягненнями та іншими радощами життя. Я народила свою доньку 9 жовтня. Начебто нічого такого, але якщо скоротити, то вийде 09.10.11 і для мене це вже знак чогось чудесного.
Приблизно з двох місяців діти довільно починають посміхатися. Можливо, вони самі не розуміють як це прекрасно і радує душу. Я помітила, що сама починаю радіти дрібницям прям як дитя. Як молода матуся я хочу зберегти свою дитину цей дар радіти життю і всіма способами буду підтримувати його. Адже у них так все просто і ясно. Діти завжди знайдуть рішення, і воно аж ніяк не збігається з нашим. З часом дитяча радість десь пропадає ... У цьому наша з вами провина. Вони не бачать взаємності з нашого боку, їм здається, що це неправильно. Не потрібно ігнорувати дитячий позитив, адже він так їм потрібен!
Як це робити? Мені здається, все значно простіше, ніж ми з вами представляємо. Починайте день з посмішки, навіть якщо вас розбудив злощасний будильник і вам пора на роботу. Подивіться на спляче чудо, поцілуйте в щічку і тихесенько побажай ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 752 | Додав: Sarum | Дата: 24.02.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 18 »