П`ятниця, 29.03.2024, 07:26
Вітаю Вас, Гість

Мовленнєвий розвиток дошкільників має величезне значення для їх інтелектуального становлення. Діти, які не вміють говорити, відстають у розумовому розвитку. У процесі розвитку мови дитина проходить через кілька стадій, про які слід знати батькам, щоб впоратися з можливими проблемами, при необхідності вчасно звернувшись за допомогою до фахівців. Звичайно, діти не можуть розвиватися однаково, проте якщо на певному віковому етапі дитина відстає в мовленнєвому розвитку дошкільників, це привід задуматися і звернутися за консультацією до логопеда.На мовленнєвий розвиток дошкільників сильний вплив робить розвиток головного мозку і виховання.

Мовленнєвий розвиток дошкільників

Причому розвиток мозку, яке найбільш інтенсивно протікає в перші 3 роки життя, носить вторинний характер. Дитина може мати відмінні вродженими даними, але помилки виховання або його відсутність приведуть до відставання в розумовому і психоемоційному розвитку малюка, яке з роками буде лише посилюватися. Мова відіграє ключову роль у розвитку пам'яті, уваги, уяви, сприйняття і логічних здібностей. Мовленнєвий розвиток дошкільників починається з перших днів його життя. У цьому розвитку мовлення дорослого є головним каталізатором дитячої допитливості. Процес знайомства немовляти з навколишнім світом відбувається через спілкування. Тому батькам потрібно постійно і з різними інтонаціями розмовляти з малюком і оз ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1120 | Додав: Sarum | Дата: 20.02.2013 | Коментарі (0)

 Займаючись громадянським виховання дошкільників в умовах багатонаціонального регіону, ми переслідуємо наступні цілі: Виховання громадянина, що живе в демократичному суспільстві, особистості компетентної, відповідальної, самостійної, активної, яка поважає права інших; підготовка дошкільника до життя в умовах багатонаціонального суспільства.Оновлення змісту і методів роботи з дітьми по громадянському вихованню в процесі створення системи проблемних, ігрових і пізнавальних ситуацій у різних видах діяльності сприяють осмисленню дітьми прав дитини, розвитку самооцінки, почуття власної гідності.Для реалізації поставлених цілей необхідно виконати наступні завдання:1. Вивчення прав людини дошкільниками через ігрові технології.2. Розвиток "Я - свідомості" дитини, свободи самовираження і самопрезентації.3. Сприяння постійному збагаченню розвиваючої педагогічної середовища, спрямованої на формування людини - громадянина.4. Зміна менталітету педагогів і батьків, підвищення їх політичної і правової культури.5. Знайомство старших дошкільнят з культурно - історичною спадщиною країни, регіону.6. Навчання дітей творчому та ненасильницького вирішення конфліктів і проблем, виховання терпимості до чужої думки.7. Послідовне конструювання процесу взаємодії з родиною кожного вихованця для об'єднання зусиль по громадянськості вихованню дітей.У результаті систематичної цілеспрямованої виховної роботи у дітей формують елементи, початкові ідейні спрямованості їх розвивається свід ... Читати далі »
Переглядів: 3954 | Додав: Sarum | Дата: 20.02.2013 | Коментарі (0)

Зміст плану роботи 2012-2013 навчальний рік.

Завдання роботи:

1. Створювати умови для збереження і зміцнення здоров'я вихованців через сформовану в дитячому садку систему фізкультурно-оздоровчої роботи та процедур, що гартують, для організації ефективної роботи з розвитку у дітей рухової активності в режимі МБДОУ.

2. Створювати умови для розвитку пізнавальної активності дошкільників через дитячу проектну діяльність.

3. Створювати умови для переходу на нову форму планування та моделювання виховно-освітнього процесу в ДОУ, відповідну Федеральним вимогам до освітній програмі ДОУ.

виховна робота

Сентябрь.Від діяльності Відповідальний
1.Работа з кадрами
1.1. Поточні інструктажі з ОП і охорони життя та здоров'я дітей Завідувачка
1.2.Проізводственное збори «Правила внутрішнього трудового розпорядку» Ст.воспітатель
1.3. Визначення тематики з самоосвіти вихователів Ст.воспітатель
1.4. Інструктаж з молодшим обслуговуючим персоналом «Посадові інструкції» Ст.медсестра
1.5. Консультація «Правила обробки посуду, зміна білизни та інше» Ст.медсестра, завгосп
1.6. Консультація для вихователів на тему: «Всі діти різні» Ст.воспітатель
1.7.Консультація для вихователів «Метод проектної діяльності у дитячому садку» Ст.воспітатель
1.8. Консультація «Адаптація дитини до дошкільної установи.» Ст.воспітатель
1.9. Колективні заходи:


-Проведення свята «День відкритих дверей» Музичний к ... Читати далі »
Переглядів: 4270 | Додав: Sarum | Дата: 15.02.2013 | Коментарі (0)

Зміст освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток» спрямоване на досягнення цілей формування інтересу до естетичної стороні навколишньої дійсності, задоволення потреби дітей у самовираженні через вирішення таких завдань: розвиток продуктивної діяльності дітей (малювання, ліплення, аплікація, художня праця);розвиток дитячої творчості;прилучення до образотворчого мистецтва. Розвиток продуктивної діяльності.

Художньо-естетичний розвиток

Розвивати сприйняття дітей, збагачувати їх сенсорний досвід, шляхом розрізнення форми предметів, обведення їх по контуру черзі то однією, то іншою рукою. Підводити дітей до зображенню знайомих предметів, надаючи їм свободу вибору.Звертати увагу дітей на те, що олівець (кисть, фломастер) залишає слід на папері, якщо провести по ній відточеним кінцем олівця (фломастером, ворсом пензля). Заохочувати бажання стежити за рухом олівця по паперу.Розвивати естетичне сприйняття навколишніх предметів. Формувати вміння дбайливо ставитися до матеріалів, правильно їх використовувати: по закінченні малювання класти їх на місце, попередньо добре промивши пензлик у воді.Привчати тримати олівець і пензель вільно. Ліплення викликає у дітей інтерес до гри. Знайомлення з пластичними матеріалами: глиною, пластиліном, пластичної масою (віддаючи перевагу глині). Вчити акуратно користуватися матеріалами.Розвивати вміння відламувати г ... Читати далі »

Переглядів: 1042 | Додав: Sarum | Дата: 15.02.2013 | Коментарі (0)

Дошкільний вік - своэрідний унікальний період розвитку дитини; це особливий світ зі своєю мовою, способом мислення, діями. Саме в грі слід шукати ключ до пізнання дитини в дошкільному віці, так як це найбільш близька, органічно відповідна дитячої природі, діяльність дошкільника і природне вираження його активності.

Гра - провідний в дошкільному вид розвитку, що утворює сприятливі умови для психічного та особистісного розвитку дитини в дошкільному віці, оскільки в процесі гри дитина сам прагне навчитися тому, що ще не вміє. Гра - це не просто розвага, це творчий, натхненна праця дитини, це його життя. В процесі гри дитина пізнає не тільки навколишній світ, але і себе самого, своє місце в цьому світі. Граючи, малюк накопичує знання, розвиває мислення та уяву, освоює рідну мову, і, звичайно ж, вчиться спілкуванню.Мова, у всьому її різноманітті, є необхідним компонентом спілкування. Найважливішою передумовою вдосконалення мовної діяльності дошкільників є створення емоційно сприятливої ситуації,що сприяє виникненню бажання брати участь у мовному спілкуванні. І саме гра допомагає створити такі ситуації, в яких навіть самі нетовариські і скуті діти вступають в мовне спілкування і розкриваються. Відомий всім нам письменник Джанні Родарі стверджував, що «саме в грі дитина вільно володіє мовою, говорить те, що думає, а не те, що треба. Не повчати і навчати, а грати з ним, фантазув ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1580 | Додав: Sarum | Дата: 15.02.2013 | Коментарі (0)

ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ - це формування громадянськості, як інтегрованої якості особи, якадозволяє людині реалізуватити себе юридично, морально і політично. До основних елементів громадянськості відносяться моральна і правова культура, що дозволяють людині виконувати свої обов'язки по відношенню до своєї держави і шанобливо ставитися до інших громадян.


Основна  мета громадського виховання дошкільників - це виховання в дитиніні моральних ідеалів культурного суспільства, відчуття любові до Вітчизни, потреб в діяльності на благо суспільства і т.д. Громадське виховання тісно пов'язане з моральним вихованням, патріотичним вихованням і правовим вихованням. Одним з основоположників Г.В. на початку 20 ст. став німецький педагог Г. Кершенштейнер, який назива ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1111 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Вихованню надається велике значення. Навіть віддається пріоритет перед освітою. «Сучасна людина, - писав А Екзюпері, -. Порівняно з печерним не являє собою біологічного прогресу Виховання має пріоритет перед освітою Створює людини виховання ... 


Має значення не багаж (освіта), а знаряддя, яким його хапаєш .....».

Розглянемо основні ознаки виховання як педагогічного явища:

... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1405 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

 В вихованні дітей є такий важливий момент, як трудове виховання дітей дошкільників. Тому як потрібно знати, що праця просто так всім не дається. І дитину потрібно привчити до праці, щоб в майбутньому, в житті, він не був ледарем, і неробою. Як відомо, працьовиті люди домагаються в цьому житті великих висот, ніжили ледарі. Розвиток дітей та праця йдуть рука об руку.


Дитина у віці від 3 до 4 років дуже любить гратися, і праця для нього цілком можна перетворити на гру. Коли мама прибирає в кімнаті, вона може підключити до цієї праці і дитини. Трудове виховання дітей дошкільного віку , звичайно ж, проводиться не тільки вдома, але і в дитячому садку. Правда, вдома батьки можуть бачити, наскільки їх дитина привчений до праці. По тому, як дитина відгукується на прохання допомогти в чомусь. Розвиток дітей враховує навіть це.

Трудове виховання дітей дошкільного віку це не тільки допомога по прибиранню будинку (витерти пил, потриматися за ручку пилососа, трохи помити підлоги, розкласти речі по своїх місцях ), але ще й інші вміння та навички. Так, діти у віці від 3-х до 4-х років уже можуть вчитися одягати черевики і тапочки (капці діти освоюють куди швидше), знімати куртку, шапку (і навіть одягати шапку), одягати шкарпетки і навіть колготки.

У цьому віці від дитини все частіше можна почути знамените "Я ... Читати далі »

Переглядів: 3491 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Життя йде своєю чергою все змінюється, прогрес на місці не стоїть, а крокує дуже швидко. Але завжди є такі питання і теми, які для людства завжди будуть актуальні.Однією з таких тем і питань є виховання майбутнього покоління, виховання дітей. Ця проблема завжди привертає великий інтерес у дорослих і це неспроста. Адже правильне виховання це дуже складно і напевно практично неможливо, як говоритися ідеального нічого немає.Враховуючи особливості сьогоднішнього суспільства і темпи його розвитку, виховання взагалі виходить на перший план, як один з глобальних питань, особливо для країн СНД, де все не так просто як здається . 


Тому в цій статті ви знайдете основні відомості про виховання підростаючого покоління в сучасному суспільстві. Сучасна дитина дуже сильно відрізняється від дітей, які були, скажімо, років п'ятдесят тому. І це безглуздо заперечувати, всі ми чудово бачимо, що кожне покоління малят ставати в се більш раннім. Тобто вони дуже швидко засвоюють нову інформацію, про звернення з технікою взагалі не доводиться говорити тут вони швидше будь-якого дорослого зміркують. Все це добре, але є й такі негативні сторони швидкого розвитку як куріння в ранньому віці, вживання спиртного, раніше вс ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1129 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

В даний час перед суспільством надзвичайно гостро стоїть проблема морального виховання дітей різного віку, педагогічне співтовариство заново намагається зрозуміти, яким чином прищепити сучасним дітям морально-духовні цінності. Сьогодні на дитину з самого народження обрушується величезний масив інформації: ЗМІ, школа, дитячий садок, кіно, Інтернет - все це скоріше сприяє розмивання моральних норм і змушує нас дуже серйозно замислитися над проблемою ефективного морального виховання власного малюка.

Особливості морального виховання дошкільників

 Моральне виховання

Дитина, здатний правильно оцінити і зрозуміти почуття і емоції іншої людини, для якого поняття дружба, справедливість, співчуття, доброта, любов не є порожнім звуком, має набагато вищий рівень емоційного розвитку, не має проблем у спілкуванні з оточуючими, він набагато стійкіше переносить стресові ситуації і не піддається негативному впливу ззовні.

 

Моральне виховання дошкільників особливо важливо, тому що саме в дошкільному віці дитина особливо сприйнятлива до засвоєння моральних норм і вимог. Це одна з дуже в ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 5675 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Сучасні діти живуть в умовах ліберального відношення до питань статі, проте, вікові заборони цієї теми і відсутність "цензурних" термінів не дають батькам прищеплювати дітям інтимні навички за своїм розсудом. Недолік же істинної інформації не сприяє правильному статевому вихованню.

Здорову і повноціну дитину не може не цікавити одна з істотних сторін людського життя. Значить, батьки повинні знати, коли і в якій формі інформувати своєї дитини, щоб не вийшло як в анекдоті.Школярка питає у батька: "Що таке аборт?" Батько, звичайно, починає докладно розповідати про переривання вагітності, а потім питає, звідки у неї такий інтерес до цього. На що дівчинка показує пропозицію в книжці: "Хвилі билися об борт корабля". Тепер таких питань не задають, так як в деяких містах можна побачити нетактовні плакати, що роз'яснюють (дітям?), Що аборт - це коли мама вбиває свою дитину ... Але не тільки через це. Численні телесеріали нерідко "смакують" і пологи, і аборти, і зачаття, в тому числі і штучне осіменіння, так що дітям бракує інформації. Грудні діти не розбираються в статевій приналежності оточуючих людей, але вже в змозі робити висновки, протиставляючи тембри голосу батька і матері. Про своє поле діти теж не знають і отримують інформацію про це від батьків. Тому важливо, щоб батьківське виховання було характерним для підлоги дитини. Це допоможе уникнути неправильної статевої орієнтації. Відомі випадки, коли ... Читати далі »

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1029 | Додав: Sarum | Дата: 01.02.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 17 18 »