Середа, 08.01.2025, 18:29
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Лютий » 7 » Сучасне виховання дошкільників
19:16
Сучасне виховання дошкільників
Життя йде своєю чергою все змінюється, прогрес на місці не стоїть, а крокує дуже швидко. Але завжди є такі питання і теми, які для людства завжди будуть актуальні.Однією з таких тем і питань є виховання майбутнього покоління, виховання дітей. Ця проблема завжди привертає великий інтерес у дорослих і це неспроста. Адже правильне виховання це дуже складно і напевно практично неможливо, як говоритися ідеального нічого немає.Враховуючи особливості сьогоднішнього суспільства і темпи його розвитку, виховання взагалі виходить на перший план, як один з глобальних питань, особливо для країн СНД, де все не так просто як здається . 


Тому в цій статті ви знайдете основні відомості про виховання підростаючого покоління в сучасному суспільстві. Сучасна дитина дуже сильно відрізняється від дітей, які були, скажімо, років п'ятдесят тому. І це безглуздо заперечувати, всі ми чудово бачимо, що кожне покоління малят ставати в се більш раннім. Тобто вони дуже швидко засвоюють нову інформацію, про звернення з технікою взагалі не доводиться говорити тут вони швидше будь-якого дорослого зміркують. Все це добре, але є й такі негативні сторони швидкого розвитку як куріння в ранньому віці, вживання спиртного, раніше вступ у статеві контакти і так далі. Цього хоче уникнути кожен батько, але як це зробити? ...Це складне питання, на який знайти відповідь неможливо, так як всі постійно міняються форми і методи сучасного виховання. Але слід врахувати основні фактори, які слід враховувати при сучасному вихованні. Ось ці чинники ми і розглянемо більш докладно.Найголовніше, що слід враховувати, це те, що дитина є особистістю в будь-якому віці. Нехай він ще не самостійний і не може сам себе забезпечити, але він особистість! Саме цю особливість не враховують багато батьків при вихованні, вони вважають, що мовляв ой він ще дитина і нічого не розуміє. Ні, така думка є найглибшою помилкою. Ставтеся до дитини з повагою, з розумінням, не потрібно вказувати на всі його плюси і мінуси він їх сам знає і сам постарається прибрати свої мінуси.Друге, при вихованні слід враховувати, що психологія дитини працює на копіювання чужої поведінки. А так як дитина найбільше спілкується з батьками, то він їх по можливості і буде копіювати. Тому, при дитині слід вести завжди себе належним чином, тим самим подаючи позитивний приклад.Третє, завжди сприймайте слова дитини серйозно, навіть якщо він говорить нісенітницю. Просто поправте його вказавши на ті речі в яких він неправий. Ніколи не відмахується від дитини коли він задає питання. Не в якому разі, не давайте відповіді типу: ти ще маленький потім дізнаєшся. Дитина навряд чи забуде про цікавило його питання, і отримає відповідь від сторонніх людей. А це не є добре. Адже швидше за все він отримає інформацію у спотвореному вигляді, а це може призвести до нехороших наслідків.Надавайте завжди дитині самостійність і права вибору. Нехай він сам прийме рішення, а потім несе за нього відповідальність. І тут, на думку багатьох фахівців важливим є прищепити дитині почуття відповідальності. Тобто пояснити йому, що за кожен свій вчинок він у підсумку відповість рано чи пізно.Не застосовуйте фізичні покарання, вони навряд чи приведуть до бажаного результату, та й як показує практика - моральні покарання більш впливають на дитину. Максимум, що можна, так це пару раз шльопнути дитини для пристойності.На рахунок праці і роботи, коли дитина в змозі виконувати яку або корисну роботу не бережіть його від неї. 


Нехай звикає працювати з самого дитинства, адже від роботи все одно нікуди не дітися, але й не варто перевантажувати його.Не варто також дитині або підлітку все забороняти, так як заборони ні до чого доброго не ведуть. Дитину з подвійною силою буде тягнути це спробувати. Дозволяйте все в міру, а також при цьому враховуйте вік.Ми перерахували лише основні пункти правильного сучасного виховання, на які слід звернути увагу при вихованні. Але найголовніше це ставитися до дитини як до особистості і зуміти прищепити до нього почуття відповідальності за свої вчинки. Якщо вам вдасться це зробити, то можна сказати що ви відмінно впоралися зі своїм завданням, і ви виховали гідну нашу зміну, яка зробить це світ набагато краще.

Дивіться також:


Моральне виховання дошкільників

Громадянське виховання

Педагогічне виховання дошкільників

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1167 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0