Четвер, 25.04.2024, 23:27
Вітаю Вас, Гість
Головна » виховання колективу
конспекти занять
Цілі заняття:

• Виховувати звичку здорового способу життя.
• Вчити дітей дбати про своє здоров'я.
Завдання:

Формування немовних дихання.
Удосконалення артикуляційної моторики.
Розширення активного словника.
Розвиток уваги, мислення, пам'яті.
Розвиток загальної та дрібної моторики.
Формовані вміння:

Відповідати на запитання.
Відгадувати загадки.
Закріплення основних видів рухів: ходьба, утримання рівноваги, координація рухів.
Матеріали та обладнання:

Відеозапис (дитина читає вірш),
Комп'ютерна презентація «Вгадай - ка»,
Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку»,
Магнітна дошка, макет дерева, зубні щітки, мило, гребінці, зубна паста, рушники, будиночок Куталкі, снігові грудочки, «струмок», місток - масажна доріжка, обручі, муляжі фруктів і овочів, натуральні шматочки фруктів, шматочки заморожених фруктів, шпажки для нанизування, следочкі червоного і білого кольору, два тази з водою (гаряча і холодна з крижаною крихтою).
Попередня робота:

Перегляд мультфільмів:

«Митя і мікробус» к / студії «Союзмультфільм» автор сценарію Е. Агранович, режисер М. Каменецький.
Мультсеріал «Смішарики»: «Руки», «ГРЗ», «Їжачок і здоров'я».
Мультсеріал «Лунтік»: «Невидима бруд».
Бесіди:

Звідки беруться хвороби.
Як перемогти простуду.
Навіщо робити зарядку.
Як стати сильним.
Для чого чистити зуби.
Чому щипає мило ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 2768 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

конспекти занять
Розвивати інтерес до занять пізнавального циклу.
Закріплювати вміння дітей розкладати число на 2 менших; закріплювати вміння співвідносити предмети навколишнього світу з геометричними еталонами.
Закріплювати вміння підбирати слова на заданий звук, удосконалювати навичку поділу слів на склади плесканням.
Розвивати вміння змінювати слова-дії по часам.
Закріплювати вміння складати речення за опорними словами і складати зв'язний, послідовний розповідь за опорними картинками.
Прищеплювати Нуд: вміння працювати по словесній інструкції, розвивати навичку контролю, взаємоконтролю і самоконтролю виконаного завдання; вміти працювати в команді; Вміти слухати і чути педагога на протязі всього заняття; розвивати довільність поведінки.
Устаткування:

Чарівний камінь, запис з голосом Солов'я-Розбійника, дидактична гра «Чарівні ворота», картки з предметами - геометричними еталонами, предметні картинки, дидактична гра «Будинок, замок, хатинка», рахункові палички, олівці.
Хід заняття:

1. Організаційний момент. Привітання гостей.

2. Хлопці, ви любите пригоди? Я вас запрошую в подорож. Подивіться, на нашому шляху лежить чарівний камінь. Він не простий, на ньому щось написано.
«Ліворуч підеш-нічого не знайдеш,
Прямо підеш-у чужу групу потрапиш,
Направо підеш-багато цікавого знайдеш ».

Куди підемо? Де у нас права сторона? (Включення фонограми).

Голос:
Подивіться, ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1909 | Додав: Sarum | Дата: 07.11.2012 | Коментарі (0)

Необхідно відзначити, що авторитет - явище соціально-психологічне, характеризує такі відносини людей, які припускають вплив чиєїсь волі і підпорядкування їй. У перекладі з латинської мови слово auctoritas означає «гідність, сила, влада, вплив». У більшості видань авторитет визначається як вплив однієї людини на іншу за рахунок суспільного визнання моральних достоїнств особистості, довіри і поваги до неї, особистих симпатій. Він дозволяє одній людині впливати на іншого, не застосовуючи примусу. Це особливий, специфічний вид суспільних відносин, що означає повагу, довіру з боку колективу до особистості командира, визнання за нею права на прийняття рішень і контроль за їх виконанням.
Таким чином, під авторитетом прийнято розуміти соціально-психологічний вплив однієї людини (або групи осіб) на інших людей - керівника на керованих, вчителі - на учнів, командира - на підлеглих, колективу - на особистість, вищого органу - на підлеглу організацію.
Посадовий авторитет керівника взагалі та командира зокрема обумовлений його соціальною роллю, тієї службовою владою, яка йому надана. Службовий авторитет командира спирається на силу держави і права і являє собою одну з форм здійснення влади в частині і підрозділі, тобто є синонімом влади. Виходить, що авторитетним треба вважати всякого командира, який легко домагається від підлеглих підпорядкування, його будь-яка думка сприймається ними як підмет негайному і беззаперечної виконання. Однак сам факт такого послуху ні про що не говори ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 803 | Додав: Sarum | Дата: 02.11.2012 | Коментарі (0)

Сьогодні в дошкільній педагогіці виховання грою визнане основною діяльністю, через яку йде розвиток дитини і, відповідно, пізнання їм навколишнього світу. Ігрова діяльність дозволяє дитині розвивати велику і дрібну моторику, закладає основи для подальшого формування здорової і повноцінної особистості. Вітчизняна психологічна школа постулював, що виховання дитини через гру пробуджує в ньому почуття емпатії та співпереживання, а, крім того, сам процес вчить терпінню, вмінню узгоджувати свої дії з однолітками, співвідносити з певними правилами і поставленою метою.

Проте важливі для сучасно життя якості в грі не розвиваються самі по собі, для цього недостатньо простого участі. Важливо, на що направлено ігрове взаємодія, - тут на перший план виступає роль дорослого, який створює умови і задає основні параметри. Сама гра не навчає, але створює сприятливий клімат для навчання, доповнює і підсилює педагогічний вплив.

Наступним важливим моментом є визначення міри впливу дорослого на ігровий процес. Як уже зазначалося вище, первинної завданням батьків є створення ігрового простору і завдання форм ігрового взаємодії. На цьому етапі важливо визначити місце проведення гри: вдома, в лісі, на річці, в гостях і т.д. і вирішити, чи буде гра просто формою організації дозвілля дітей або ж складовою частиною іншого дитячого заходу, такого як ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 838 | Додав: Sarum | Дата: 19.06.2012 | Коментарі (0)

Метод - це спосіб навчання, метод навчання найбільш раціональний спосіб викладання вчителем і засвоєння учнем навчального матеріалу. Метод навчання вирішує широкий круг завдань, з різним контингентом учнів, в різних умовах.

Методичний прийом - вирішує приватні завдання, в конкретних умовах. Різновид методу, їх багато більше ніж методів.

Методика навчання - це система методів, методичних прийомів, форм організації занять, для навчання конкретного рухового дії(наприклад виховання грою).

Під методами фізичного виховання розуміються способи застосування фізичних вправ.

У фізичному вихованні застосовуються наступні дві групи методик: специфічна методика фізичного виховання(характерні тільки для процесу фізичного виховання) та загальнопедагогічна методика фізичного виховання (застосовувані у всіх випадках навчання і виховання).


До специфічних методів фізичного виховання відносяться:
1) методи строго регламентованого вправи;
2) ігровий метод (використання вправ в ігровій формі);
3) змагальний метод (використання вправ в змагальній формі).

За допомогою цих методів вирішуються конкретні завдання, пов'язані з навчанням техніці виконання фізичних вправ і вихованням фізичних якостей.

Общепедагогические методи включають в себе:
1) словесні методи;
2) методи наочного впливу.
< ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1106 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Фактори сім*ї

Сімейні взаємини є першоосновою розвитку людини та соціалізації особистості. Сім'я - це перший і основний соціальний інститут, у який потрапляє людина. Все, що закладено сімейними взаєминами, зумовлює відносини з іншими людьми, з навколишнім соціумом. Як правило, тип взаємин, сформований в батьківській родині, моделюється на свою сім'ю.


У сімейних стосунках між батьками і дітьми важливим виступає використання педагогічних та психологічних знань. Це включає в себе: облік вікових особливостей дітей, основ соціальної та загальної психології, методів виховання. Також важливими умовами раціональних взаємовідносин виступає розумна організація сім'ї. Сучасна діяльність, загальні перспективи, традиції взаємодопомоги, спільні інтереси і рішення дозволять сформувати теплі, сердечні й добрі відносини між батьками і дітьми.
Сім'я як соціальний інститут

Основна, перша функція сім'ї - репродуктивна, тобто біологічне відтворення населення в громадському плані і задоволення потреби в дітях - в особистісному плані. Поряд з цією основною функцією сім'я виконує ще ряд інших важливих соціальних функцій:

А) виховна - соціалізація молодого покоління, підтримку культурного відтворення суспільства;

Б) господарсько-побутова - підтримка фізичного здоров'я членів суспільства, догляд за дітьми та людьми похилого віку членами сім'ї;

В) економічна - отримання матеріальних засобів одних членів сім'ї для інших, ек ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 2926 | Додав: Sarum | Дата: 13.06.2012 | Коментарі (0)

Актуальність проблеми екологічного виховання школярів

екологічне виховання школярів
У сучасному складному, різноманітному, динамічному, повному протиріч світі проблеми навколишнього середовища (екологічні проблеми) набули глобального масштабу. Основою розвитку людства має стати співдружність людини і природи і валеологічне виховання дошкільників. Кожен повинен зрозуміти, що тільки в гармонійному співіснуванні з природою можливо подальший розвиток нашого, починаючи з екологічного виховання дошкільників і закінчуючи валеологічне виховання суспільства.

Екологічна освіта та екологічне виховання школярів в сучасній школі має охоплювати всі віки, воно повинно стати пріоритетним. Екологічними знаннями повинні володіти всі.

Завдання школи полягає не тільки в тому, щоб сформувати певний обсяг знань з екології, а й сприяти придбанню навичок наукового аналізу явищ природи, осмислення взаємодії суспільства і природи, усвідомлення значущості своєї практичної допомоги природі.

В даний час екологізація виховної роботи школи стала одним з головних напрямів розвитку системи шкільної освіти.

Екологія нерідко розуміється як ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 8597 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)

 Питання виховання дитини дошкільного вікухвилює всіх батьків, які хочуть бачити своїх дітей щасливими. І як раз виховання дітей дошкільного віку є тим фундаментом, який ми закладемо в наших дітях на все життя.  Саме в дошкільний період починає формуватися особистість в дитині. Саме в цьому віці і починається виховання дітей і в цей час батькам потрібно багато чому навчитися.

При вихованні дошкільнят потрібно сформувати у дитини такі переконання і характеристики особистості, які відповідають Вашим принципам, і які Ви вважаєте повинні переважати в дитині. І вже виховання, його організація, методи, зміст повинні відповідати тим принципам, які Ви взяли за основу виховання.  

виховання дітей дошкільного віку

Виховання дітей дошкільного віку

можна розділити на дві складові. З одного боку потрібно підготувати дитину до школи. А з іншого боку потрібно виховувати в дитині особистісні якості, які допоможуть йому в подальшому розвитку. І якщо навіть сподіватися на дитячий садок у вирішенні цих питань, то все одно потрібно і приймати у вихованні участь і знати основні етапи розвитку дітей.
Підготовка до школи як частина дошкільного виховання

Готовність дитини до школи полягає в тому, щоб до того періоду коли дитина  піде в школу у неї склалися психологічні риси, які притаманні школяру. А в  період дошкільного віку у неї виникають тільки задатки, здібно ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1527 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)

виховання

Найважливішим досягненням системи освіти в правовому вихованні дітей дошкільного віку за останні десятиліття є її переорієнтація на принципи гуманізації, на виховання підростаючого покоління в дусі загальнолюдських цінностей та ідеалів миру. У світлі цього визначаються два найважливіші завдання: соціальна - суттєва зміна положення дитини та педагогічна - формування елементарної правової культури юних членів суспільства.

Аналізуючи сучасний стан проблеми - правового виховання дітей дошкільного віку та правового виховання школярів, слід зазначити, що в умовах гуманізації та демократизації нашого суспільства головною причиною її актуальності є зрослий інтерес до індивідуальності, особистості. Сьогодні стало очевидним, що суспільству потрібна соціально зріла, вільна особистість, що володіє правовими знаннями.
Погіршення становища дітей, зниження показників здоров'я, благополуччя, зростання соціальної дезадаптації дітей, що виявляється в порушенні норм моралі і протиправних діях, ранньої алкоголізації та наркоманії, криміналізацією свідомості і поведінки значної частини дорослішає покоління вимагають активізації державної політики в інтересах дітей. Нова етика полягає у визнанні дитинства як повноцінного етапу, природного періоду життєдіяльності кожної дитини.

Забезпечення такого підход ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 6563 | Додав: Sarum | Дата: 06.06.2012 | Коментарі (0)

Короткий огляд стану здоров'я дитячого та дорослого населення країни показує прогресуючі тенденції до зростання захворюваності, зниження рівня здоров'я і до скорочення тривалості життя. Особливо тривожне становище складається зі здоров'ям дітей. За даними НДІ гігієни та охорони здоров'я дітей та підлітків за останні десять років кількість дошкільнят з хронічною патологією збільшилася в два рази, а не мають відхилень у стані здоров'я знизилося в три рази.

Майбутнє, як в Україні, так і в світі, безумовно, за молодим поколінням. Проте лише тільки здорова людина з гарним самопочуттям, оптимізмом, психологічною стійкістю, високою розумовою і фізичною працездатністю здатний активно жити (висока життєва позиція), успішно долати професійні та побутові труднощі.

Тому, в даний час одним із пріоритетних завдань, що стоять перед педагогами, є збереження здоров'я дітей в процесі виховання та навчання.

Дослідженнями вітчизняних і зарубіжних вчених давно встановлено, що здоров'я людини лише на 7-8% залежить від успіхів охорони здоров'я та на 50% від способу життя. Щоб бути здоровим, потрібно опанувати мистецтвом його збереження і зміцнення. Цьому мистецтву і має приділятися якомога більше уваги в дошкільному закладі, так як дошкільний вік найсприятливіший час для вироблення правильних звичок, які в поєднанні з навчанням дошкільнят методам вдосконалення та збереження здоров'я приведуть до позитивних результатів.

Тому, важливою ланкою в роботі дитячого саду є вале ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 3721 | Додав: Sarum | Дата: 31.05.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3 »