Середа, 24.04.2024, 01:06
Вітаю Вас, Гість
Головна » виховання колективу
Щоб існувати, розвиватися, зберегти, захистити себе, люди повинні були не просто добувати їжу, одяг, будувати житла, а ще й передавати накопичений життєвий досвід своїм дітям, новому поколінню. Спочатку, звичайно, дитина засвоював цей досвід через просте наслідування дорослим. Поступово в громадах з'являються спеціальні люди, в обов'язки яких входило виховання і навчання дітей. У Греції їх називали дидаскалов, в Росії це були дядьки, мамки. У народів Півночі вихованням і навчанням дітей займалися шамани, самі шановні в стійбища люди, які «все знали, спілкувалися з духами, вміли їх задобрити і умилостивити».
І незважаючи на те що навчання і виховання здійснювали вже в глибокій старовині, вони важкі і зараз як для сучасного вчителя і вихователя, так і для сім'ї, дитячого садка, школи та інших дитячих виховних установ. Здавалося б, людство, в процесі свого історичного розвитку накопичили величезний всебічний досвід з підготовки підростаючого покоління до життя, творчості, творення, спілкуванню, не повинна допускати нових помилок в цьому процесі.
На практиці ж ми маємо зворотне: чим більше ми дізнаємося про дитину, про закономірності його розвитку, тим з великими труднощами доводиться нам стикатися. І це не випадково. Складніше стає життя суспільства, складніше стає навчати і виховувати дітей. Так, колись навчали і виховували родина і громада, колись можна було створити закрите навчальний заклад типу Царскосельского ліцею, колись ми говорили, що школа є центром виховання. ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1000 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)


Виховання в школі школярів з урахуванням вікових особливостей розвитку

Основні особливості виховання дітей шкільного віку полягають у перерозподілі навантаження, зміну соціальної ролі дитини, стимулюванні постійної свідомої діяльності дитини в рамках шкільного колективу.

Процес виховання школярів завжди повинен бути орієнтований на рівень розвитку та вікові особливості дітей. Виділяють три основні періоди шкільного віку, кожен з яких вимагає особливого підходу з боку вчителів і батьків: молодший (7-9 років)вимагає виховання дітей дошкільного віку, середній, або підлітковий (10-15 років), і старший шкільний вік (16-17 років).
Особливості виховання молодших школярів

Завершення дитсадівського періоду і вступ до школи практично завжди пов'язане для дитини зі стресом і додатковими навантаженнями. Апріорі очікується, що школяр буде більш посидющий, зосереджений, працездатний в порівнянні з випускником дитячого саду. Однак така зміна не може статися одномоментно, тому першочергове завдання виховання дитини 7 років полягає в згладжуванні періоду адаптації і безболісному перекладі дитини на новий рівень розвитку.

В рамках програми виховання школярів   в сім ї на початковому етапі навчання співпрацю школи і сім' ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 989 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Часи змінюються, і сьогоднішні діти вже не такі, якими були їхні батьки. Вони більш самостійні і поінформовані, володіють ПК і розбираються в навороченной техніці, вони більш самовпевнені й сміливі, часом це навіть виглядає як зневагу до авторитету і думки дорослих. У більшості випадків вони більше орієнтовані на себе і реалізацію своїх бажань, ніж на цінності колективу, вони більш безвідповідальні і неорганізовані. Втім, це можна вважати свободою і незалежністю, якщо це не доставляє серйозних проблем.

На жаль, виховання школярів часто замінюється переглядом фільмів та іграми, а надлишок телевізійно-комп'ютерного проведення часу нерідко робить дітей більш агресивними і жорстокими, запальними і нервовими і заміщає собою такі корисні захоплення, як заняття спортом, читання, ігри з друзями, а часом навіть і сімейне дозвілля повністю зайнятий переглядом фільмів та іграми за комп'ютером.

В останнє десятиліття непомітно і поступово сталася серйозна зміна життєвих цінностей: раніше набагато більше думали про інших, про колектив, про благополуччя країни і міста, де живеш. Зараз сучасна педагогіка заявляє про те, що виховання школярів повинне допомогти дитині стати успішним членом суспільства, знайти "своє місце під сонцем", тобто просто пристосується до того що є. Комусь ця позиція подобається, а хтось з ностальгією згадує часи свого дитинства, сам є людиною з активною життєвою позицією і орієнтує дітей на інші цінності. Як відомо, велика частина цінностей і поглядів за ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 965 | Додав: Sarum | Дата: 20.03.2012 | Коментарі (0)

Однією зі сфер, а також засобом естетичного виховання є праця, оскільки докорінні основи виробничої діяльності і робота в цілому спрямовані на виявлення та розвиток творчо-естетичних задатків особистості, нерозривно пов'язані з первинними трудовими навичками, інакше кажучи, з творчим потенціалом особистості. Доцільно виділити кілька аспектів вивчення даної проблеми: ставлення до процесу праці, до результатів праці, відношення до засобів трудової діяльності. Згадані проблеми призначено вирішити естетиці праці та естетиці виробництва.

Вагомим засобом естетичного виховання є природа, бо саме через неї людина пізнає закони краси. Ще в розумінні стародавніх греків космос протиставлений хаосу і спочатку вказував на упорядкованість світу.

Краса фізичної природи, маючи свої особливості, незрівнянно простіше, ніж краса життя, де вона переходить в своє нове якість і виявляється як самоорганізація, де організованість протиставлена ​​дезорганизованности, конструктивність - безструктурності. Самоорганізованість є умовою прояви прекрасних форм, серед яких зовнішній гармонійний вигляд живого - лише прояв системи взаємопов'язаних рівнів організації (від тонких клітинних структур до біосфери в цілому), де на кожному рівні можна відокремити свої естетичні закономірності. Засобами естетичного виховання також є поведінка та побут людини. Естетика поведінки виявляється у людських відносинах (виробничих, побутових, особистих, суспільних) і закріплюється у вчинках і діях людей.

... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1120 | Додав: Sarum | Дата: 14.03.2012 | Коментарі (0)

Двоє люблять один одного - і не важливо, чи грав на їх весіллі марш Мендельсона або вони просто вирішили йти по життю рука об руку. Важливо, чи готові вони до того, щоб їх союз став чимось більшим, ніж двоє люблячих людей, у всьому довіряють і допомагають один одному, - чи готові вони покласти початок нового життя. І головне - щоб майбутні батьки дійсно відчули цю потребу і свою готовність змінити життя так, як то продиктують нові обставини.

А якщо цієї готовності немає? Все навколо вже поглядають з нетерпінням, батьки натякають, друзі жартують ... І що робити з громадською думкою, яка нашіптує «пора, пора! »Та нічого. Просто не звертати уваги, тому що народження дитини - це тільки ваше рішення, і воно повинно дозріти в глибині душі і виплеснутися назовні справжнім фонтаном емоцій.

Втім, покладаючись на горезвісний батьківський інстинкт, ви ризикуєте так і не дочекатися його проявів: часто він прокидається вже після народження дитини. Тому не варто шукати в собі завзяття міняти підгузки і прати пелюшки - все це дивовижне довготерпіння і працездатність прийде пізніше, коли ви зрозумієте, що маленьке і нескінченно улюблене істота потребує догляду. Вам потрібно лише переступити через початкове самозречення, усвідомити, що з народженням малюка, ви втратите частину своєї свободи, змиритися з цим і прийняти, як належне, а нові, невідомі й неможливі перш радості компенсують все те, що напередодні здається втратою.

Відкладаючи з року в рік поява на світ потомства ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 784 | Додав: Sarum | Дата: 01.03.2012 | Коментарі (0)

1. Колектив як соціокультурне середовище виховання і розвитку.
2. Підходи до розробки проблеми колективу й індивідуальності.
3. Поняття про дитячий колектив, його ознаки, функції, структура і типи.
4. Особливості розвитку дитячого колективу.
5. Педагогічна технологія організації колективної життєдіяльності дітей

1. Колектив як соціокультурне середовище виховання і розвитку.

Термін «колектив» походить від латинського collectives – збірний. Він означає соціальну групу, об’єднану на основі суспільно значимих цілей, загальних ціннісних орієнтацій і спільної діяльності. У реальному житті існують різні колективи: навчальні, виробничі, студентські, спортивні та інші. Колективи можуть бути одновікові та різновікові, первинні (клас, студентська група) і загальні, які об’єднують декілька первинних колективів (наприклад, загальношкільний колектив).

Колектив – це динамічна соціальна система. У залежності від рівня розвитку розрізняють колектив, що перебуває у процесі свого становлення (наприклад, дитячий колектив) і сформований "зрілий” колектив, тобто колектив з відпрацьованою системою суспільно значимих цілей, чіткою структурою ділових стосунків і форм спільної діяльності, органами самоуправління (наприклад, виробничий колектив, бригади, цеховий колектив та ін.).

Сучасний виховний процес в освітніх закладах різного типу і рівня (дитячий садок, школа, ліцей) орієнтований на цінності гуманізму, співпраці, творчої взаємодії, свободи і відповідальнос ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 3175 | Додав: Sarum | Дата: 23.01.2012 | Коментарі (0)

« 1 2 3