Вівторок, 16.04.2024, 16:18
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 19 » Ігрове виховання
08:29
Ігрове виховання
Сьогодні в дошкільній педагогіці виховання грою визнане основною діяльністю, через яку йде розвиток дитини і, відповідно, пізнання їм навколишнього світу. Ігрова діяльність дозволяє дитині розвивати велику і дрібну моторику, закладає основи для подальшого формування здорової і повноцінної особистості. Вітчизняна психологічна школа постулював, що виховання дитини через гру пробуджує в ньому почуття емпатії та співпереживання, а, крім того, сам процес вчить терпінню, вмінню узгоджувати свої дії з однолітками, співвідносити з певними правилами і поставленою метою.

Проте важливі для сучасно життя якості в грі не розвиваються самі по собі, для цього недостатньо простого участі. Важливо, на що направлено ігрове взаємодія, - тут на перший план виступає роль дорослого, який створює умови і задає основні параметри. Сама гра не навчає, але створює сприятливий клімат для навчання, доповнює і підсилює педагогічний вплив.

Наступним важливим моментом є визначення міри впливу дорослого на ігровий процес. Як уже зазначалося вище, первинної завданням батьків є створення ігрового простору і завдання форм ігрового взаємодії. На цьому етапі важливо визначити місце проведення гри: вдома, в лісі, на річці, в гостях і т.д. і вирішити, чи буде гра просто формою організації дозвілля дітей або ж складовою частиною іншого дитячого заходу, такого як день народження, іменини, новорічний ранок або похід на природу. Завдання дорослого - відсікти все, що може перешкодити діяльності дітей в рамках гри. Крім того, важливо запам'ятати, який сюжет вибирають діти і яке основний зміст в нього вкладають. Фіксація цих моментів дозволить виявити порушення в поведінкової діяльності дитини і скоригувати її на ранній стадії.

Центральна ланка гри - роль, яку бере на себе дитина. При незмінній зовнішній стороні вона коригує його дії і надає їм особливого сенсу, надає розвиваючі вплив. Вітчизняні психологи відзначають, що рухи дитини в ролі відрізняються від рухових вмінь в звичайному стані. Так, дитина, яка не вирішується перестрибнути струмок або калюжу, легко перестрибує її в ігровій ситуації, представляючи себе в ролі зайця, що рятується від вовка, цим самим підтверджується важлива роль, яку відіграє ігрове виховання.
Ігрове виховання
Важливим фактором, що говорить про користь ігрового виховання, є закріплення у дитини навичок, отриманих ним в результаті ігрового процесу, і можливість їх застосувати і в житті. Моделювання дорослих відносин дозволяє дітям зрозуміти мотиви вчинків дорослих.
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 838 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0