Фактори сім*ї
Сімейні взаємини є першоосновою розвитку людини та соціалізації особистості. Сім'я - це перший і основний соціальний інститут, у який потрапляє людина. Все, що закладено сімейними взаєминами, зумовлює відносини з іншими людьми, з навколишнім соціумом. Як правило, тип взаємин, сформований в батьківській родині, моделюється на свою сім'ю.
У сімейних стосунках між батьками і дітьми важливим виступає використання педагогічних та психологічних знань. Це включає в себе: облік вікових особливостей дітей, основ соціальної та загальної психології, методів виховання. Також важливими умовами раціональних взаємовідносин виступає розумна організація сім'ї. Сучасна діяльність, загальні перспективи, традиції взаємодопомоги, спільні інтереси і рішення дозволять сформувати теплі, сердечні й добрі відносини між батьками і дітьми.
Сім'я як соціальний інститут
Основна, перша функція сім'ї - репродуктивна, тобто біологічне відтворення населення в громадському плані і задоволення потреби в дітях - в особистісному плані. Поряд з цією основною функцією сім'я виконує ще ряд інших важливих соціальних функцій:
А) виховна - соціалізація молодого покоління, підтримку культурного відтворення суспільства;
Б) господарсько-побутова - підтримка фізичного здоров'я членів суспільства, догляд за дітьми та людьми похилого віку членами сім'ї;
В) економічна - отримання матеріальних засобів одних членів сім'ї для інших, ек
...
Читати далі »