Найважливішим досягненням системи освіти в правовому вихованні дітей дошкільного віку за останні десятиліття є її переорієнтація на принципи гуманізації, на виховання підростаючого покоління в дусі загальнолюдських цінностей та ідеалів миру. У світлі цього визначаються два найважливіші завдання: соціальна - суттєва зміна положення дитини та педагогічна - формування елементарної правової культури юних членів суспільства.
Аналізуючи сучасний стан проблеми -
правового виховання дітей дошкільного віку та
правового виховання школярів, слід зазначити, що в умовах гуманізації та демократизації нашого суспільства головною причиною її актуальності є зрослий інтерес до індивідуальності, особистості. Сьогодні стало очевидним, що суспільству потрібна соціально зріла, вільна особистість, що володіє правовими знаннями.
Погіршення становища дітей, зниження показників здоров'я, благополуччя, зростання соціальної дезадаптації дітей, що виявляється в порушенні норм моралі і протиправних діях, ранньої алкоголізації та наркоманії, криміналізацією свідомості і поведінки значної частини дорослішає покоління вимагають активізації державної політики в інтересах дітей. Нова етика полягає у визнанні дитинства як повноцінного етапу, природного періоду життєдіяльності кожної дитини.
Забезпечення такого підход
...
Читати далі »