Вівторок, 23.04.2024, 15:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 12 » Конспект інтегрованого розвиваючого заняття «У чарівному лісі»
22:38
Конспект інтегрованого розвиваючого заняття «У чарівному лісі»

конспект занять

Мета:Гармонізація дитячо-батьківських відносин через рішення емоційно-особистісних проблем дітей.Завдання:1. Сприяти збереженню та зміцненню психофізичного здоров'я дітей через спільну діяльність з батьками. 2. Використовувати в роботі з дітьми методи і прийоми корекції тривожного стану дитини. 3. Виховувати у дітей та батьків прагнення спільно долати труднощі і проблеми. Обладнання кабінету (залу): кабінет має оформлення лісу - дерева, пеньки, тварини (іграшки), 6 столів, 12 стільців, телевізор, відеомагнітофон (відеоплеєр), магнітофон. Столи розставлені півколом біля однієї стіни, а в іншої організований імпровізований ліс, в середині кабінету - вільний простір (галявинка), прикрашена площинними зображеннями квітів, ягід (по 10 синього і червоного кольору).Устаткування для заняття:5 силуетів яблук з золотою папери (на каж-будинок яблуці написано завдання для дітей), запис мультфільму «Вовка в тридев'ятому царстві», аудіозапис спокійній класичної музики; вирізані з кольорового картону літери слова «КНИГА» (літери розклеєні в кабінеті в різних місцях) , 6 наборів стимульного матеріалу «Шнуровка»; аркуші паперу форматом А 4 (12-18 шт.); фломастери; кольорові олівці; ручки; пам'ятки для батьків «Готовність до школи»; «Вплив захворювань на навчання дітей»; скриню; лист в конверті; 6 книг (у подарунок дітям); пісочний годинник на 2, 5 хвилин.Ведучий:Педагог-психолог.Учасники:6 пар батько-дитина з підготовчої групи.Хід заняття: Психолог пропонує всім учасникам стати в коло, взятися за руки, підняти всім разом зчеплені руки вгору і вимовити вітання «Всім-всім добрий ранок!». Психолог:Сьогодні я пропоную всім вам відправитися в чарівний ліс. (Батьки сідають за столи разом з дітьми) Ой! Подивіться, яка чарівна галявина: квіти, дерева, ягоди визрівають. Давайте хлопці пройдемо на галявинку, присядемо. - Як гарно в чарівному лісі. Зріють золоті яблука. Подивіться, тут скринька й лист.(Психолог читає лист. «Здрастуйте, дорогі діти! Я - Королева Знань. Я живу в школі, де навчається багато хлопців - дівчаток і хлопчиків. У нас сталося велике лихо. Зла чарівниця зачаклувала наш найголовніший шкільний предмет. Без цього предмета ніхто в школі не може обійтися - ні учні, ні вчителі. Допоможіть нам розчаклувати і дізнатися що це за предмет. Для цього вам потрібно виконати кілька важких завдань і тоді ви зможете відгадати слово і чар цей предмет. Завдання ви знайдете на чарівному дереві з золотими яблуками. Удачі! Королева Знань). Психолог:Хлопці! Допоможемо Королеві Знань розчаклувати предмет? Зірвемо одне золоте яблуко з дерева. Завдання перше (виконують батьки, обговорюючи з дітьми): Подивіться фрагмент мультфільму, подумайте і запишіть на аркуші паперу характеристики дитини-першокласника. (Батьки і діти дивляться фрагмент мультфільму, виконують завдання протягом 5 хвилин). Психолог:Зараз я пропонують будь-якій парі зачитати свої варіанти. Завдання інших - слухати й доповнювати те, що ця пара не назвала.(Учасники обмінюються інформацією) Психолог підводить підсумок, промовляючи такі характеристики: Майбутній першокласник готова до школи, якщо він:1. Здоровий (психофізичного).2. У нього сформовані навички навчальної діяльності (вміє слухати, чути, виконувати доручення, підкорятися правилам і вимогам дорослих, діяти за інструкцією і т.д.)3. У нього розвинені психічні процеси (увага, пам'ять, уява, мислення, сприйняття).4. Грамотна і правильна мова.5. Сформований пізнавальний інтерес (проявляється прагнення пізнавати щось нове).6. Сформовані навички самообслуговування. Психолог:Як ви думаєте, чому на перше місце поставлено здоров'я?- Слабке здоров'я і погане самопочуття заважає дитині успішно навчатися. (Психолог роздає батькам пам'ятки «Вплив захворювань на навчання»). Психолог:Молодці! Впоралися із завданням, шукайте букву синього кольору. Це літера А. прикріпити її на дошці. (Психолог прикріплює на дошці букву А). Психолог:Зірвемо друге яблуко і дізнаємося завдання, але спочатку нам потрібно розділитися на дві команди - команда дітей та команда батьків. (Читає). Людина може захворіти навіть від того, що він чогось боїться. Подумайте і запишіть на аркуші паперу (загальному) чого ви боїтеся, коли говорите чи думаєте «Я йду в школу» (діти »,« Моя дитина йде в школу »(батьки). (Психолог знаходиться в групі дітей. Його завдання - вислухати і записати висловлювання дітей. Завдання виконується протягом 2 хвилин). Психолог просить зачитати записи батьків, а потім зачитує відповіді дітей. Психолог:А як перемогти страхи? Діти:Можна намалювати. Можна намалювати і розірвати. Психолог:Я пропоную вам намалювати страхи і перемогти їх. (Батьки з дітьми малюють страхи на аркушах паперу, а потім рвуть їх і викидають у сміттєвий кошик. Малювання проходить під спокійну музику). Психолог:Поборолися зі страхами? А зараз нам треба відшукати букву зеленого кольору (К). (Психолог кріпить на дошку, в довільному порядку). Психолог:Що ж за третє завдання приготувала нам чарівна яблуня? (Зриває ще одне яблуко) Для вас загадки: За дошці він побіг,Слід залишив і пропав.(Мел) Мови немає, а розповідати вміє.(Книга) Ось загадка, так загадкаПотрібна в клітинку ...(Зошит) Психолог:Молодці! Впоралися і з третім завданням. Шукаємо літери жовтого кольору (І). Психолог:(«Зриваючи» четверте яблуко). Зараз завдання в парах. Батьки тримають один кінець шнурка, а на іншій діти нанизують намистини. Подивимося, хто ж найспритніший! (Завдання виконується на швидкість). Психолог:Швидко, швидко працювали долоньки. В усіх вийшли намиста. Можна приміряти мамам, донькам. Впоравшись із завданням йдемо шукати букву червоного кольору (Н). Психолог:Залишилося останнє яблуко на нашому чарівному дереві. Напевно, саме важке завдання тут приготовано. Працювати будемо в парах. Вам необхідно придумати і записати продовження казки. А початок у неї таке: «В одному чарівному лісі жила лисяча сім'я: тато, мама, і лисеня Кузя. Коли Кузе виповнилося 7 років він пішов до школи ...(Завдання виконується протягом 5 хвилин.Потім усі бажаючі зачитують свої варіанти). Психолог:Ось і останнє завдання виконано. Чи зможемо ми відшукати оражневую букву? (Г) Всі букви зібрані. Що ж за слово вийде? (Кніга. Під музику психолог відкриває скриню і дістає книги, вручає їх дітям. Батькам - пам'ятки «Готовність до школи».) Психолог:А тепер давайте сядемо всі разом на нашу чарівну галявину. Закрийте очі. (Звучить спокійна музика) Згадайте нашу подорож. Як воно починалося. Що відбувалося. Чим закінчилося. Відкрийте очі. Я пропоную вам зірвати в чарівному лісі «ягідку» і покласти собі на стіл. Якщо подорож сподобалося - червону, не сподобалося - синю. Примітка:Після закінчення заняття психолог пропонує висловити в слух свої враження і записати їх у книзі відгуків.

Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1403 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0