Середа, 08.01.2025, 18:59
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 11

Актуальність проблеми екологічного виховання школярів

екологічне виховання школярів
У сучасному складному, різноманітному, динамічному, повному протиріч світі проблеми навколишнього середовища (екологічні проблеми) набули глобального масштабу. Основою розвитку людства має стати співдружність людини і природи і валеологічне виховання дошкільників. Кожен повинен зрозуміти, що тільки в гармонійному співіснуванні з природою можливо подальший розвиток нашого, починаючи з екологічного виховання дошкільників і закінчуючи валеологічне виховання суспільства.

Екологічна освіта та екологічне виховання школярів в сучасній школі має охоплювати всі віки, воно повинно стати пріоритетним. Екологічними знаннями повинні володіти всі.

Завдання школи полягає не тільки в тому, щоб сформувати певний обсяг знань з екології, а й сприяти придбанню навичок наукового аналізу явищ природи, осмислення взаємодії суспільства і природи, усвідомлення значущості своєї практичної допомоги природі.

В даний час екологізація виховної роботи школи стала одним з головних напрямів розвитку системи шкільної освіти.

Екологія нерідко розуміється як ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 8692 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)

 Питання виховання дитини дошкільного вікухвилює всіх батьків, які хочуть бачити своїх дітей щасливими. І як раз виховання дітей дошкільного віку є тим фундаментом, який ми закладемо в наших дітях на все життя.  Саме в дошкільний період починає формуватися особистість в дитині. Саме в цьому віці і починається виховання дітей і в цей час батькам потрібно багато чому навчитися.

При вихованні дошкільнят потрібно сформувати у дитини такі переконання і характеристики особистості, які відповідають Вашим принципам, і які Ви вважаєте повинні переважати в дитині. І вже виховання, його організація, методи, зміст повинні відповідати тим принципам, які Ви взяли за основу виховання.  

виховання дітей дошкільного віку

Виховання дітей дошкільного віку

можна розділити на дві складові. З одного боку потрібно підготувати дитину до школи. А з іншого боку потрібно виховувати в дитині особистісні якості, які допоможуть йому в подальшому розвитку. І якщо навіть сподіватися на дитячий садок у вирішенні цих питань, то все одно потрібно і приймати у вихованні участь і знати основні етапи розвитку дітей.
Підготовка до школи як частина дошкільного виховання

Готовність дитини до школи полягає в тому, щоб до того періоду коли дитина  піде в школу у неї склалися психологічні риси, які притаманні школяру. А в  період дошкільного віку у неї виникають тільки задатки, здібно ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1565 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)


Нарівні з моральним і патріотичним вихованням у школі так само багато часу приділяється правовому вихованню учнів і валеологічному вихованню. Правове виховання - це процес систематичного і цілеспрямованого впливу на свідомість і поведінку школярів.


Цілі правового виховання:
1. Формування у дитини правових знань (своїх прав як дитину і трудових прав в майбутньому);
2. Навчання правилам поведінки в суспільстві.

У багатьох школах Росії практикується єдина програма по правовому вихованню. Вона допомагає охопити виховання школярів різного віку і спрощує проведення шкільних проектів і акцій.

Завдання програми правового виховання:
1. Ознайомлення школярів з правилами і нормами поведінки в суспільстві, права та обов'язки дитини в сім'ї та суспільстві (прищеплення навичок законослухняної поведінки в суспільстві);
2. Виховання у школярів поваги до прав оточуючих;
3. Формування у школярів активної життєвої позиції та активну участь в суспільно-політичному житті країни.

У програму правового виховання школярів повинні входити правове ставлення до суспільства, до школи, до родини, до праці, до держави та державним органам. Учні школи повинні добре знати законодавчі акти, які стосуються саме їх - відповідальність неповнолітніх за порушення правопорядку.

Робота з виховання законослухняного громадянина ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1662 | Додав: Sarum | Дата: 11.06.2012 | Коментарі (0)