Субота, 20.04.2024, 06:17
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Травень » 18
Довгий час культура розумілася як сукупність матеріальних і духовних багатств, цінностей накопичених людиною у процесі суспільно-історичного розвитку.

У науковій літературі відсутній єдиний підхід до розуміння культура. Одні вчені дають або загальні, що носять обов'язковий характер визначення, а інші автори зупиняються на окремих сторонах культури. Наприклад: Соколов визначає культуру як сукупність матеріальних і духовних продуктів людської діяльності, організаційних форм службовців суспільству, а так само духовних процесів і станів людини та видів його діяльності. Інший вчений Артамонов під культурою розуміє сукупність форм в яких знаходить відображення суспільно-історична практика. Усі наявні науково літературні підходи до розуміння культури можна поділити на 3 великі групи: антропологічні, соціологічний, філософський.

При антропологічному підході культура розуміється як культура всіх благ створених людиною. З точки зору соціологічного підходу культура трактується у вигляді сукупності духовних цінностей. Культура виступає компонентом суспільного життя. При філософському підході до розуміння культури вона розглядається як історично визначений рівень розвитку суспільства, а так же творчих сил і здібностей людини.

Правова культура - це різновид громадський культури. Виділяють інші види культури: політичну ... Деякі автори вважають, що правова культура це високий ступінь знання, розуміння права, а так само здатність повного і правильного зд ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1059 | Додав: Sarum | Дата: 18.05.2012 | Коментарі (0)

Останнім часом суспільство відчуває постійну зростаючу потребу в консультативної та спрямовуючої роботі з батьками.
правове виховання батьків
Щоб перейнятися позитивним імпульсом у вихованні дітей, батьки повинні самі усвідомити можливість і необхідність свого внутрішнього зростання з чого і починається справжнє виховання батьків.

"Правове виховання батьків" - міжнародний термін, під яким розуміється допомога батькам у виконанні функції вихователів власних дітей, батьківських функцій. Багато батьків, представники громадськості помиляються, вважаючи, що центром виховання є школа. Це не так. Соціологічні дослідження показують, що на виховання дитини впливають: Сім'я - 50%, ЗМІ - 30%, школа - 10%, вулиця -10%.

Перші життєві уроки дитина отримує в сім'ї. Його перші вчителі та вихователі - батько і мати. Давно встановлено, що для дитини загальні сімейні повсякденні радості і засмучення, успіхи і невдачі - це джерело, що породжує доброту і чуйність, дбайливе ставлення до людей. Сім'я дає дитині перші уявлення про добро і зло, про норми моральності, про правила співжиття, перші трудові навички. Саме в родині складаються життєві плани і ідеали людини.

Сім'я є найважливішим фактором, що впливає на формування особистості. Саме в сім'ї діти просто і природно долучаються до життя. У сім'ї закладаються основи розуміння дитиною світу, з перших років він засвоює моральні цінності, соціальні норми, культурні тра ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1507 | Додав: Sarum | Дата: 18.05.2012 | Коментарі (0)