Середа, 08.01.2025, 19:12
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Травень » 04

виховання

Єдина програма правового виховання



Багато шкіл практикують створення єдиної програми правового виховання, яка допомагає охопити весь віковий діапазон школярів і спрощує проведення загальношкільних акцій і проектів. Найчастіше, створення цієї програми доручають творчій групі педагогів під керівництвом представника адміністрації. Це розумно, адже різниця думок, педагогічного досвіду та актуальною роботи з дітьми допоможе виробити універсальну програму. Починати варто з першого класу. Ігрові форми занять, захоплюючі завдання, конкурси, проекти допоможуть хлопцям вникнути в суть цієї великої теми. З найменших років у хлопців з'являється установка на правову грамотність, вони знайомляться з державними законодавчими актами, знайомляться з найважливішими для них правами дитини. Завдання вчителя - донести до хлопців необхідність цих знань. Сучасні діти живуть в суспільстві, де високий не тільки життєвий ритм, а й вимоги до успішного людині, активному, грамотному, який прагне до саморозвитку. Тому й контекст виховних заходів змінюється. Те, що раніше було кілька екзотичним для школярів і для виховної програми в цілому, сьогодні є запитом часу, необхідністю.

І тому вже з першого класу школярі осягають правові знання в цікавих для них формах занять - ерудит-шоу, ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 2276 | Додав: Sarum | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)

Правова культура формується в результаті правового виховання.

Правове виховання - це система заходів впливу, спрямованих на вироблення високого рівня правосвідомості та правової культури.

Мета правового виховання - дати людині необхідні юридичні знання і навчити його поважати закони. Ця загальна мета зумовлює завдання правового виховання.

Завданнями правового виховання є

- Формування знань про систему чинного права, а також правильного розуміння і з'ясування змісту правових приписів;

- Формування глибокого внутрішнього поваги до права;

- Формування вміння самостійно застосовувати правові знання на практиці;

- Формування звички поведінки в точній відповідності з законом;

- Формування установки на правомірну поведінку і негативного ставлення до вчинення будь-яких порушень правових норм.

Правове виховання може розумітися в двох сенсах - широкому і вузькому. Правове виховання в широкому сенсі (правове формування особистості) - весь багатогранний процес формування правової культури і правової свідомості під впливом різних факторів. Правове виховання у вузькому сенсі - цілеспрямований, керований і навмисний процес впливу на свідомість людей з метою формування високого рівня правосвідомості та правової культури.

В залежності від форм виховання, застосовуваних в якості впливу на особистість, можна виділити два види правового виховання:
... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 892 | Додав: Sarum | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)

виховання

 ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ- заснована на дидактичних принципах правової педагогіки діяльність органів і установ держави, трудових колективів та громадськості щодо формування і розвитку в індивідів і соціальних груп населення правосвідомості, якостей, що забезпечують їх високоефективне функціонування у сфері правового регулювання та сприяють зміцненню законності та правопорядку, розвитку демократії , створенню міцного морально-правового клімату в суспільстві. Правове виховання покликане формувати особистість, яка добровільно і свідомо будує свою життєдіяльність відповідно до права. Правове виховання має на меті перевести політико-правові установки і вимоги суспільства в особисті переконання громадян і норми їх поведінки. Правове виховання здійснюється через певну систему, форми і за допомогою певних засобів і методів.


Форми правового виховання - це способи зовнішнього вираження правовиховної впливу на особистість. До таких належать: правове навчання, правова пропаганда, організована і контрольована соціально-правова практика населення. Засоби правового виховання утворюють матеріальні джерела, використовувані для досягнення цілей правовиховної роботи (законодавчі акти, юридична література і т.п.).

Методи правового виховання являють ... Читати далі »
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 798 | Додав: Sarum | Дата: 04.05.2012 | Коментарі (0)