П`ятниця, 29.03.2024, 10:01
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Травень » 4 » Правове виховання
13:43
Правове виховання
Правова культура формується в результаті правового виховання.

Правове виховання - це система заходів впливу, спрямованих на вироблення високого рівня правосвідомості та правової культури.

Мета правового виховання - дати людині необхідні юридичні знання і навчити його поважати закони. Ця загальна мета зумовлює завдання правового виховання.

Завданнями правового виховання є

- Формування знань про систему чинного права, а також правильного розуміння і з'ясування змісту правових приписів;

- Формування глибокого внутрішнього поваги до права;

- Формування вміння самостійно застосовувати правові знання на практиці;

- Формування звички поведінки в точній відповідності з законом;

- Формування установки на правомірну поведінку і негативного ставлення до вчинення будь-яких порушень правових норм.

Правове виховання може розумітися в двох сенсах - широкому і вузькому. Правове виховання в широкому сенсі (правове формування особистості) - весь багатогранний процес формування правової культури і правової свідомості під впливом різних факторів. Правове виховання у вузькому сенсі - цілеспрямований, керований і навмисний процес впливу на свідомість людей з метою формування високого рівня правосвідомості та правової культури.

В залежності від форм виховання, застосовуваних в якості впливу на особистість, можна виділити два види правового виховання:

- Спільне - мається на увазі правове виховання населення в цілому, проведення лекторіїв правових знань, тематичні вечори з правових питань, громадські консультації, діяльність засобів масової інформації і т.д.;

- Спеціальна - мається на увазі цілеспрямоване навчання основам правових знань (спеціальні курси в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах), а також професійне юридичну освіту як спеціальна підготовка і навчання у вищих і середніх навчальних закладах юридичного профілю.

До форм <a href="http://vospitanie.at.ua/blog/pravove_vikhovannja/2012-05-04-169">правового виховання</a> відносять

Правове навчання

Правову пропаганду

Самовиховання

Юридичну практику.

Правове навчання також можна поділити на загальне та спеціальне. Загальне правове навчання проводиться в рамках шкільної освіти (курси з основ права, введенню в правознавство і т.д.), а також в рамках середньої та вищої професійної освіти у вигляді спеціальних навчальних курсів з основ правових знань для студентів неюридичних спеціальностей. Спеціальне правове навчання являє собою підготовку фахівців з юридичною освітою в рамках середньої та вищої професійної освіти.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 864 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0