Середа, 08.01.2025, 18:40
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Квітень » 26 » правове виховання дошкільнят
22:25
правове виховання дошкільнят

Діти - найдорожче, що є в будь-якому суспільстві, незалежно від політичного ладу і релігійного віросповідання. Розуміючи це, ми педагоги стоїмо перед вирішенням найважливішої проблеми: як захистити дитину, врятувати покоління, яке повинно нас змінити? Соціальні, економічні та ідеологічні зміни, що відбуваються в Україні в даний час, не можуть залишити без зміни систему І питання про обов'язкове забезпечення інтересів і прав дітей, створення необхідних умов для розвитку, захисту і забезпечення активної участі підростаючого покоління займає перше місце в дошкільному виховання.


Права дітей сьогодні - «модна» тема в концепції правового виховання. Зараз випускається багато книг, які зачіпають теми про права дитини. Але це мало сприяє зміні правової культури, якої наша держава, на жаль, не може похвалитися. Змінити цю ситуацію можуть тільки реальні справи. Основними принципами реалізації програми по правовому вихованню є систематичність роботи по правовому вихованню, взаємозв'язок із заняттями з розвитку мовлення, ознайомлення з навколишнім світом, з, музичному вихованню, вільної, ігровий, театралізованої діяльністю, співпраця дорослих і дітей, вихователів та батьків. Що потрібно для щастя? Щоб був будинок, сім'я, щоб всі були здорові і освічені, щоб був мир в домі на землі все це гарантує Конвенція ООН про права дитини. Згідно з Конвенцією про права дитини, «всі державні структури, в тому числі і навчально-виховні, зобов'язані широко інформувати як дорослих, так і дітей про принципи і положення Конвенції. За рекомендацією ЮНЕСКО, правове виховання пропонується починати в дошкільному віці. Моральний досвід перших років життя, атмосфера доброго оточення багато в чому визначають душевний настрій дитини на майбутнє виховання дітей дошкільного віку . У стародавній Русі дітей називали зернятками. У цьому глибокий сенс: що б зернятко виросло, за ним треба дбайливо доглядати.


Починаючи роботу з дітьми з правового виховання, ми виділи для себе ряд проблем:

• які статті Конвенції можуть і повинні бути реалізовані в нашому дошкільному закладі;

• як зрозуміліше і доступніше донести до дітей зміст статті, зміст кожного права;

• за допомогою яких форм роботи доцільно проводити дану діяльність.

Перш ніж приступити до роботи з дітьми, ми придбали літературу з даної проблеми і організували її вивчення. Потім розробили проект »Ми теж маємо права».

Мета нашого проекту: дитина повинна знати свої права, гарантовані законами країни, в якій він живе, і розуміти: влада дорослого над ним не безмежна - вона «підпорядковується» вимогою цих законів.

Завдання: 1. Дати дітям загальне уявлення про їх права і обов'язки.

2. Розвивати уміння міркувати, робити висновки, співпереживати.

3. Виховувати почуття самоповаги і поваги до інших.

4. Створити умови для об'єднання зусиль сім'ї та дошкільного закладу з охорони прав дитини.

Виховно-освітня робота повинна проводитися системно весь навчальний рік при гнучкому розподіл змісту програми протягом дня. У рамках пропонованого проекту рекомендується проводити роботу з дошкільнятами і як регламентовані заняття, і у формі невимушеної спільної діяльності дорослого з дітьми, де дорослий-партнер враховує інтереси та ініціативи дітей. Спеціально організовані заняття доцільно проводити в першій половині дня в рамках реалізації розділу «Дитина і навколишній світ» основної програми. Робота з дітьми поза занять може здійснюватися як до обіду, так і в другій половині дня. Слід враховувати той факт, що тематичний план не може передбачати все спонтанно виникають ситуації та складності. Від педагога в будь-який момент можуть знадобитися додаткові пояснення, відповіді на питання, організація ігрової ситуації, залучення відповідної художньої літератури. Засобами реалізації проекту по правовому вихованню на даному етапі стали спеціальні заняття, при проведенні яких гармонійно поєднувалися різноманітні форми - кругові бесіди, спеціалізовані ігри, ігри-жарти, читання, розповідання, театралізації і т.п. іншими засобами реалізації програми з'явилися презентації, ігри, тренінги та театралізовані вистави. До організації освітньо-виховного процесу на даному етапі були залучені не тільки педагоги ДНЗ, а й школярі, і батьки. Результатами роботи стали позитивні зрушення в поведінці як дорослих, так і дітей, у тому числі усвідомлення своїх прав, розвиток самооцінки морального виховання в дитячому саду.

В ході навчання діти придбали стійкі уявлення про свої права (на любов, турботу і увагу з боку дорослих, на прийнятний рівень життя, на відпочинок, на захист від усіх форм насильства та ін.) Діти навчилися відносити свої вчинки і вчинки інших людей до хороших чи поганих, засвоїли оцінки вчинків, які дають дорослі, і самі почали правильно оцінювати їх і правильно чинити. Діти переживають випадки порушення прав героїв казок чи реальних дітей (наприклад, у випадках, коли діти залишаються без батьків або піддаються жорстокому поводженню), пам'ятають про них, прагнуть самі бути краще.

Справжнім відкриттям стали спільні дитячо-батьківські проекти і їх презентації. Підготовка проекту «Генеалогічне древо», за словами батьків, подарувало багато радості і задоволення від спілкування зі своїми дітьми та іншими членами сім'ї. «Віримо, що саме наша дитина стане гілочкою, яка буде розвиватися, зміцнюватися, несучи мир, добро і процвітання нашому сімейному древу. Адже народна мудрість свідчить: «Без минулого немає майбутнього».

Також був проведений батьківського лекторій »дитинству сонце подаруйте», метою якого було не тільки організація цікавого та захоплюючого сімейного дозвілля, але знайомство батьків з вмістом основних документів щодо захисту прав дитини. Спільна робота вихователів та сім'ї з проблеми правового виховання дошкільнят допомогла дорослим і дітям стати ближче, навчила прислухатися один до одного і розуміти один одного.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1541 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0