Субота, 08.05.2021, 08:23
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Травень » 30 » Проблеми сучасного виховання
08:24
Проблеми сучасного виховання

Проблеми сучасного виховання містять в собі дуже багото аспектів. Тенденції виховання нинішнього часу іноді зводяться до однобокого, посиленого інтелектуальному розвитку малюка, внаслвідок якого, батьки безліч сил і уваги приділяють саме на навчання: вивчення читання і рахування, безліч гуртків математики, англійської, секції підготовки до школи, куди дітей приводять вже починаючи з чотирьох років. Але, при цьому, розвиток емоційно-моральної сфери в більшості випадків залишається «за кадром», або ж цьому приділяється надмірно мало уваги, в чому і полягають проблеми сучасного виховання.

Проблеми сучасного виховання

Сформований стереотип в західному стилі, який нібито виключає  проблеми сучасного виховання має на увазі раннє відлучення малюка від матері. Хоча історично даний стиль виховання дітей дуже відрізняється від наших догм. Давайте розглянемо, що вийде з «нашого» бачення «їх стилю», який наші співвітчизники сприймають в якості проблеми сучасного виховання.

Малюк живе в окремій дитячій, у нього безліч розвиваючих іграшок, няні у випадку навіть непрацюючої матері. Малюка привчають спати на самоті, рано відлучають від грудей, спілкуються з ним «на рівних», точно як з дорослим. Але, занурений у розвиваюче середовище, малюк позбавляється головного джерела розвитку - присутності дорослого, до якого прив'язаний емоційно, з чим пов'язані багато проблем сучасного виховання. І якщо так сталося, що мати зайнята або з інших причин не може приділяти час спілкуванню з дитиною, слід розуміти, що мало яка няня може бути присутнім в житті малюка досить тривалий час, щоб він встиг до неї прив'язатися і став повністю довіряти. А лише в таких умовах доросла стане для малюка авторитетом, який допоможе розвиватися належним чином.

Походи по різноманітним «дорослим» центрам з активною матір'ю теж не йдуть на користь: зараз він спілкується з одного тіткою, завтра - з другої в спеціалізованих дитячих кімнатах, в той час як мати отримує порцію засмаги або бігає на спортивній доріжці, що і складає проблеми сучасного виховання. Поза сумнівом, доглянута і задоволена собою мати - просто безцінний скарб для малюка, але переважніше в цей час бути з близькими людьми. А ще краще, щоб у проміжках між перукарні і басейном, мати встигала пограти з дитиною.

Саме гри, причому з простими, на наш погляд «неразвивающихся» іграшками служать відмінним тренажером для інтелектуального розвитку. Пальчикові ігри («Ладоньки», «Сорока-ворона» та інші), сюжетні ігри з ляльками, машинками і звірятами, колискові на ніч - це зовсім не архаїзми виховання, це базисні етапи емоційного, а відповідно і інтелектуального формування, що зменшує проблеми сучасного виховання. Давно вже помічено, що діти, які багато часу проводять в «самостійних» іграх, набагато швидше освоюють комп'ютерні можливості, всупереч очікуваному результату набагато гірше освоюють читання, письмо, а також математику.

Проблеми сучасного виховання

Медицина нинішнього часу допомагає народитися навіть складно виношує маля, і це просто чудово, але, разом з тим, це накладає відповідальність на батьків. Саме додаткові можливості (такі як стимуляція пологів, кесарів розтин і інше) призводять до так званих мінімальною мозковою дисфункцією. Таких дітей взагалі слід «ростити на руках», оскільки вони істотно більше потребують тактильному контакті з батьками, їм потрібно багато розповідати і питати, спонукаючи мислити самостійно, щоб проблеми сучасного виховання зменшувалися.

Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1043 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0