Субота, 20.04.2024, 05:00
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Січень » 25
Готуємо шестирічок до навчання у школі
Найважливішим чинником психічного розвитку дитини дошкільного віку є формування психологічної готовності до шкільного навчання. По суті, її становлення свідчить про завершення періоду дошкільного дитинства.

У складному комплексі якостей, із яких складається така готовність, можна виділити такі складові: мотиваційну, розумову та емоційно-вольову.

Більшість дітей наприкінці дошкільного віку прагне стати школярами, пов'язуючи це бажання передусім із зовнішніми ознаками зміни свого соціального статусу (портфель, форма, власне робоче місце, нові друзі тощо). Однак справжня мотиваційна готовність зумовлюється пізнавальною спрямованістю дошкільника, яка розвивається на основі властивої дітям допитливості, набуваючи характерних рис перших пізнавальних процесів: прагнення пізнавати нове, що несе в собі школа, бажання опанувати грамоту, читання тощо.

Якщо така пізнавальна активність не сформована, дітей приваблюють різноманітні сторонні мотиви, пов'язані зі сприйманням школи як місця для розваг, що спричинює неспроможність дитини взяти на себе обов'язки учня.

Навчання в сучасній школі потребує також розумової готовності дітей. Вони мають прийти до школи з досить широким колом знань і вмінь, а головне — з розвиненим сприйманням і мисленням (вони повинні здійснювати операції аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації тощо), які дають змогу систематично спостерігати за предметами та явищами, виокремлювати ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1907 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

Як навчити дитину успішності?
Ви, звичайно ж, бачили мультиплікаційний фільм "Том і Джері", де собака Спайкс учив своє цуценя. Цуценя ганяло Тома, якого Спайкс змусив підігравати йому. Цуценя починало гавкати, а кіт "в жасі" забирався на дерево. А Спайкс говорив: "Синок, у тебе ЗНОВУ ВИЙШЛО"! Для дитини цей обман непомітний, але в результаті у нього формується упевненість: "Я МОЖУ справлятися з виникаючими ситуаціями - у мене це вже кілька разів вийшло"! І дитина таким чином "імунізується" до неминучих майбутніх невдач.

Чи повинен дорослий піддаватися дитині в грі? Часто навички і здібності дорослого в тій або іншій грі не йдуть ні в яке порівняння із здібностями дитини. І він легко переміг би дитину навіть в його улюбленій грі. Але якби мама і тато так робили, то виростили б невдаху, який був переконаний, що за щоб він не взявся, у нього все одно нічого не вийде. Треба дуже тонко піддаватися дитині для того, щоб вона отримала успіх. Але і перестаратися в "грі в піддавки" не можна.

Дитина повинна привчитися перемагати, додаючи при цьому максимум своїх зусиль для цього. Чим більше малюк перемагатиме в такому режимі, тим більше імунним до невдач він буде.

У потрібні моменти гри дуже тонко, глибоко розраховано, робіть помилку для того, щоб ваші син або дочка, врешті-решт, виграли партію. Будуйте свою гру так, щоб дитина і не запідозрила обман і не почала спочивати на лаврах.

Обов'язково в житті вашої дитини щось виходитиме не так, як їй хочеться. І ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1450 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)

     Щеплення необхідно проводити у призначені педіатром терміни, і чим більше ви точні, тим вище профілактична ефективність. Це обов'язково слід враховувати при плануванні, наприклад, літньої відпустки; непогано б і самим поцікавитися, коли і яке щеплення необхідно робити.
Кожна країна світу має свій, затверджений відповідним державним органом календар профілактичних щеплень. Цей календар враховує вік дитини, інтервал між щепленнями і перелік конкретних хвороб, для попередження яких щеплення, власне кажучи, і роблять.
У чому ж полягає суть профілактичних щеплень?

Профілактичні щеплення

В організм вводиться медичний препарат - вакцина. У відповідь на введення вакцини організм виробляє особливі клітини - специфічні антитіла, які і захищають людину від відповідної хвороби.

   Кожна з вакцин має свої строго певні показання, протипоказання і строки застосування, свою схему і свої шляхи введення (через рот, внутрішньом'язово, підшкірно, внутрішньошкірно).
На кожну вакцину організм реагує по-різному. У деяких випадках одного щеплення цілком достатньо для вироблення тривалого імунітету. В інших - необхідні багаторазові введення. Звідси виникли два медичні слова - вакцинація і ревакцинація. Суть вакцинації - домогтися вироблення специфічних антитіл в кількості, достатній для профілактики конкретної хвороби. Але цей стартовий (захисний) рівень антитіл поступово знижується, і необхі ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2267 | Додав: Sarum | Дата: 25.01.2012 | Коментарі (0)