Середа, 08.01.2025, 18:23
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Квітень » 26 » Правове виховання дошкільників
22:41
Правове виховання дошкільників

діти

Роль освіти, в тому числі і дошкільної, на сучасному етапі розвитку визначається завданнями її переходу до демократичного і правової держави.


Однією з найбільш важливих і актуальних соціальних проблем сьогодні є забезпечення і захист прав людини і, зокрема, захист прав дітей.

З перших кроків дитина починає вибудовувати свої відносини з навколишнім світом. У міру дорослішання ці відносини зазнають якісних змін. Що б дитина могла осмислено орієнтуватися в мінливих світі дорослих він повинен навчитися вибудовувати свої відносини з цим світом на правовій основі.

Починати роботу з правового виховання необхідно з дошкільного віку, добре, якщо вже в дитинстві дитина відчує і усвідомлює себе особистістю, людиною, що живе в соціумі і мають рівні з дорослими права. Найчастіше, права дитини порушуються самими близькими і дорогими людьми. "Проблемні" батьки - не вина дитини, а його біда і нещастя. Жорстоке поводження з дітьми - це не тільки побої, нанесення ран, сексуальні домагання й інші способи, якими дорослі люди калічать тіло дитини. Це - приниження, знущання, різні форми зневаги, які ранять дитячу душу.

Робота націлює на послідовне введення дитини в «правовий світ». Саме тому на першому етапі навчання робота з проблеми правового виховання носить опосередкований характер, щоб у підготовчій групі ввести дитину в «правовий світ», в кінцевому підсумку «утворюючи» його як активного правового суб'єкта.

Мета:

максимально сприяти соціальній адаптації дитини через формування основ правових знань.

Виховно-освітня робота повинна проводитися системно весь навчальний рік при гнучкому розподіл змісту програми протягом дня. У рамках запропонованої програми рекомендується проводити роботу з дошкільнятами і як регламентовані заняття, і у формі невимушеної спільної діяльності дорослого з дітьми, де дорослий-партнер враховує інтереси та ініціативи дітей.
Робота з дітьми поза занять може здійснюватися як до обіду, так і в другій половині дня.

Слід враховувати той факт, що тематичний план не може передбачати все спонтанно

виникають ситуації та складності. Від педагога в будь-який момент можуть знадобитися додаткові пояснення, відповіді на питання, організація ігрової ситуації, залучення відповідної художньої літератури.

Робота по правовому вихованню в дошкільному навчальному закладі, передбачає як роботу з дітьми, так і з батьками.

Блок «робота з дітьми» включає в себе дев'ять фронтальних занять на рік, тобто одне заняття на місяць. Такої кількості занять не достатньо, що б у дітей сформувалися необхідні подання, закріпилися знання. Основними принципами правового виховання є систематичність роботи по правовому вихованню, взаємозв'язок із заняттями з розвитку мовлення, ознайомлення з навколишнім світом, З, музичного виховання, вільної, ігровий, театралізованої діяльністю, співпраця дорослих і дітей, вихователів та батьків. Тому знання дітей можуть бути закріплені і поповнені в інших формах організації та видах дитячої діяльності, передбачається проведення бесід, читання та обговорення художніх творів, проведення ігор.

У зв'язку з тим, що учасниками освітнього процесу крім дітей і педагогів є батьки, в методичних рекомендаціях представлений блок взаємодії з сім'єю, який містить заходи по педагогічній освіті батьків з проблеми.

Всі розділи роботи взаємопов'язані і доповнюють один одного, хоча кожен має свою специфіку, свою виховно-освітню мету.
правове виховання
Результатами роботи стали позитивні зрушення в поведінці як дорослих, так і дітей, у тому числі усвідомлення своїх прав, розвиток самооцінки. В ході навчання діти придбали стійкі уявлення про свої права (на любов, турботу і увагу з боку дорослих, на прийнятний рівень життя, на відпочинок, на захист від усіх форм насильства та ін.) Діти навчилися відносити свої вчинки і вчинки інших людей до хороших чи поганих, засвоїли оцінки вчинків, які дають дорослі, і самі почали правильно оцінювати їх і правильно чинити. Діти переживають випадки порушення прав героїв казок чи реальних дітей (наприклад, у випадках, коли діти залишаються без батьків або піддаються жорстокому поводженню), пам'ятають про них, прагнуть самі бути краще.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 3691 | Додав: Sarum | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 2
1 Даша  
0
Дякую,а можете добавити про фізичне виховання

2 Sarum  
0
Добавив