09:56 Сценарій казки "Колосок" |
Сценарій за мотивами української народної казки "Колосок" Мета: - Продовжувати вчити дітей емоційно сприймати образний зміст казки, осмислювати характери і вчинки персонажів; вчити засобами міміки і жестів передавати різні настрої, спілкуватися жестами; вчити супроводжувати дії репліками персонажів; вчити узгоджувати свої дії з діями партнера (слухати не перебиваючи, говорити, звертаючись до партнера); - Розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення; розвивати увагу, пам'ять, вміння слухати, розвивати у дітей виразність жестів і міміки; розвивати творчу уяву; - Виховувати здатність відчувати і розуміти казковий образ, мова казок; виховувати негативне ставлення до ліні, непослуху, прищеплювати любов до художнього слова, любов до книги.Обладнання:- Маски (мишок, півника), колосок, кошик з зерном, мішок, тарілка з пиріжками, стіл, стілець, мітла. Хід заняття: Хоровод «Ширше коло» В: -. Діти! Сьогодні до нас в гості прийшло багато гостей. Вони хочуть подивитися, як ви підросли, як займаєтеся, які ви молодці! (В руках у одного з вихователів красива коробочка, всередині іграшки за казкою, він встає і каже):- Діти! По доріжці ми йшли, красиву коробочку знайшли. А коробочка - то не проста, вона чарівна - ось яка!(Гість віддає коробочку вихователю). В: -. Яка гарна коробочка, цікаво, що в ній? (Намагається відкрити, але вона не відкривається)-Може казка? - Казка сховалася в загадку. Ну, спробуй, відгадати. Якщо вірною буде відгадка Казка до нас прийде знову!(Вихователь починає згадувати загадки і коробочка відкривається). 1. Маленькі звірята, Сіренькі шубки, Довгі хвости, Чорненькі оченята,Гостренькі зубки.(Мишки) (коробочка відкривається, і вихователь дістає м'яку іграшку-мишок, ставить на стіл). 2. Хвіст з візерунками, чоботи зі шпорами,Пісні виспівує, час вважає.(Півень з колоском) В: -. Молодці, дітки! Всі загадки відгадали, ось, які іграшки подарувала нам чарівна коробочка!- А з якої казки ці герої? (Колосок) -Як здогадалися? (Півник з колоском) -А хочете пограти в казку «Колосок»? (Так)- Хто буде півником? Підніміть руки. Ідіть сюди- Хто буде мишенятами? Підніміть руки. Ідіть сюди.-Ви будете в першу чергу грати, ви вдруге грати, сідайте сюди ... А ви будити в третю раз грати сідайте сюди .. (Одягнути маски дітям) Змінюватися будемо на мою бавовні, слухайте уважно! А кого ж ми з вами не вибрали? (Оповідача) А хто хоче бути оповідачем? (Настя Д.)- А інші будуть глядачі.-З ким будете дивитися казку? (З доньками, синочками)- А як покличете дочок дивитися казку? (Підемо дивитися казку, акуратно візьмете)-Візьміть стільчики, а потім покличете доньок і синочків дивитися казку. (Ставлять стільчики).-Кличте дочок дивитися казку!- І з ними йдіть виберете квіточки для артистів.- Чуєте вже третій дзвінок продзвенів, пора вже сідати на місця!- Казка починається Драматизація казки «Колосок» Ведучий: Жили-були два мишеняти, Круть і Верть. Так півник Голосисте горлечко.Мишенята цілий день співали так танцювалиКрутилися да крутилися. А півник рано піднімався, за роботу приймався.Двір одного разу підмітав, свої пісні виспівував.Петя дзвінкий голосок раптом знайшов він колосок. Півник: Ей, мишенята приходьтеЩо знайшов я, подивіться. Мишенята: Треба його обмолотити. Півник:Хто буде молотити? Мишенята: Тільки не я! Тільки не я! Півник:Гаразд я обмолоченоВедучий: Півник за роботу взявся.Ох, не легка праця йому дістався.А мишенята в гилку грали, Півнику нічим не допомагали. Ведучий: Повернувся півник і кличе мишенят. Півник: Гей, мишенята глядіть,Скільки я зерна намолотив! Мишенята: Тепер потрібно зерно на млин нести,Муки намолотити! Півник: Хто понесе? Мишенята: Тільки не я. Тільки не я. Півник: Гаразд. Я знесу зерно на млин. Ведучий: Півник чесно трудився.А мишеня Круть веселився.А мишеня Верть співав так танцював. Півник повернувся і мишенят покликав. Півник: Ей, мишенята, приходьте!На роботу подивіться. Я з млина прийшов, зерно на борошно змолов. Мишенята:Ой і півник! Ой молодець!Потрібно тісто замісити і пирогів напекти. Півник: Хто буде пироги пекти?Мишенята: Тільки не я. Тільки не я. Півник: Видно мені доведеться. Ведучий:Взявся півник за справу.Піч затопив, тісто замісив.Пироги спік.Мишенята теж часу не втрачали: Співали, танцювали, весело грали.Пироги випеклися, на столі охолоджувались,Мишенят кликати не довелосяСамі прибігли. Мишенята:Ох, як зголоднів я!Ох і їсти хочеться! Півник:Зачекайте, зачекайте!Ви спочатку мені скажіть, хто знайшов колосок? Мишенята: Ти знайшов. Півник: А хто колосок вимолотив? Мишенята: Ти вимолотив. Півник: А хто зерно на млин носив? Мишенята: Теж ти. Півник: А тісто хто місив? Дрова носив? Піч топив? Пироги хто пік? Мишенята: Все ти. Півник: А ви що робили? Ведучий: А мишенята сказати нічого. Вийшли вони за столу, а півник їх не утримує. Не за що таких ледарів пирогами пригощати.Дії: Мишенята сумні, встають і йдуть за столу.(Артисти виходять кланятися!) В:. Артистами дітки побували! І казку, ви показали!Артисти і глядачі - всі були хороші! Поплескаємо один одному від душі, і подаруємо їм квіти!- Посадіть діток на стільчики, квіти покладіть на стіл.- Вставайте в хоровод. «Рівним колом»- У що грали? (В казку Колосок)- Ким були?- Підніміть руки хто був півником? Півник який? (Дбайливий, працьовитий, старанний)- Підніміть руки хто був мишенятами? Мишенята які? (Ледачі, грайливі, пустуни)- А хто був оповідачем? А оповідач який був? (Цікавий)-А ще ким були? (Глядачами)-А глядачі з ким дивилися казку? А глядачі які були? (Уважні, тихі ..)- Вийшла казка?- А хочете в такій раз пограти?- А що ще можна зробити щоб казка була ще цікавіше? (Зробити доріжки, ліс, дерева, ялинки ..) |
|
Всього коментарів: 0 | |