Субота, 25.01.2025, 10:07
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 24 » Фактори,які можуть вплинути на зачаття майбутньої дитини
20:51
Фактори,які можуть вплинути на зачаття майбутньої дитини
Якщо не рахувати деяких патологій, кожна жінка на Землі народжується з яєчниками, в яких міститься більше 300 000 незрілих яйцеклітин. З часом, їх кількість зменшується, і до періоду статевого дозрівання становить вже 400-500 клітин.

Один раз на місяць у жінки дітородного віку відбувається таке явище як овуляція, під час якої яйцеклітина виходить з фолікула яєчника та потрапляє в черевну порожнину, де захоплюється лійкою маткової труби. Далі, вже в матковій трубі, відбувається зустріч яйцеклітини зі сперматозоїдом. У яйцеклітину проникає всього лише один з мільйонів сперматозоїдів, що потрапили в статеві шляхи жінки. Ядро такого сперматозоїда зливається з ядром яйцеклітини. Ось з цього моменту, який називається заплідненням, і починається нове життя.

У порожнину матки ембріон потрапляє тільки на 7-8 день від моменту зачаття, за рахунок перистальтичного скорочення труби і рухів миготливого епітелію. У матці ембріон впроваджується безпосередньо в слизову оболонку, яка містить всі необхідні поживні речовини для розвитку зародка.

Але далеко не завжди відбувається так. Справа в тому, що для настання вагітності необхідні такі умови, як:

1) наявність овуляції;
Визначити наявність овуляції можна шляхом вимірювання базальної температури, проведення тесту на овуляцію, або простеживши зростання фолікулів за допомогою УЗД (фолікулометрія).

2) прохідність маткових труб;
Прохідність маткових труб визначають шляхом введення контрасту в порожнину матки і потрапляння його в черевну порожнину (метро-і Ехосальпінгографія).

3) нормальні показники спермограми у майбутнього тата;
Обсяг еякуляту, кількість сперматозоїдів, їх рухливість і будова визначать по спермограмме. Також, чоловікові можливо буде потрібно провести дослідження на стан антиспермальних імунітету (МАR-тест).

4) повинні бути виключені чинники, що впливають на проникнення сперматозоїдів в порожнину матки (імунологічний фактор);
Іноді наступають умови, при яких антитіла блокують проникнення сперматозоїдів. Підтвердити імунологічний фактор можна за допомогою посткоїтального тесту, тест-контакту слизу дружини зі спермою чоловіка.

Якщо у пари встановлена ​​імунологічна несумісність, або знижена запліднююча здатність сперми, проводиться внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка або донора. За даними УЗД встановлюють день, сприятливий для зачаття (період овуляції), і в матку вводять попередньо оброблену сперму. Ефективність даної процедури досить велика: при ВМІ спермою чоловіка вона досягає 10-16%, при ВМІ спермою донора - 20-35%.

5) відсутність інфекцій, які перешкоджають запліднення і подальшого виношування вагітності;
Наявність хламідійної, міко - і уреоплазменної інфекцій може перешкоджати настанню вагітності. А цитомегаловірус, вірус простого герпесу 2-го типу, токсоплазмоз, краснуха, впливають на виношування вагітності.

6) відсутність анатомічних і функціональних патологій матки;
Наявність фіброзних вузлів, деформуючих порожнину матки, поліпів, мікрополіпоза, хронічного ендометриту, аномалій розвитку матки перешкоджають імплантації ембріона. Для виявлення аномалій розвитку матки і патологій ендометрію існують такі дослідження як: УЗД, метросальпінгографія, гістероскопія, лапароскопія

При відсутності овуляції, лікар визначає причину методом гормонального дослідження (на 3 - 7 день визначення концентрації ФСГ, ЛГ, тестостерону, пролактину, і естрадіолу, на 20-22 день рівень прогестерону), і проводить корекцію порушень.

У 30 - 40% випадків безпліддя викликане саме ендокринним фактором. Трубно-перитонеальний фактор (непрохідність або відсутність труб) зустрічається в 20-25% випадків чоловічий фактор безпліддя зустрічається в 30-35% випадків, а безпліддя неясного генезу - в 15%.

Якщо після консервативного лікування ці проблеми не наважилися, значить варто вдатися до допомоги ЕКО - допоміжних репродуктивних технологій.
Методи допоміжних репродуктивних технологій

Існує кілька методів ДРТ, які відрізняються один від одного методикою запліднення яйцеклітини. Перший метод - безпосередньо інсемінація яйцеклітини певною кількістю сперматозоїдів. Цей метод хороший при наявності фертильних показників спермограми, відсутності чоловічого імунологічного фактора. Якщо ж у чоловіка проблеми з кількістю, якістю, або рухливістю сперматозоїдів, тоді використовують методику введення одного, самого кращого сперматозоїда безпосередньо в яйцеклітину (метод ІКСІ). Існують кілька етапів запліднення в пробірці:
Встановлення характеру і причин безплідності;
Стимуляція росту декількох фолікулів (індукція суперовуляції);
Оцінка відповіді яєчників на стимуляцію (гормональний і ультразвуковий моніторинг);
Пункція фолікулів, аспірація їх вмісту, безпосередньо витяг з нього яйцеклітин, приміщення їх у спеціальну живильне середовище та утримання в інкубаторі;
Отримання і підготовка сперматозоїдів;
З'єднання яйцеклітин і сперматозоїдів (інсемінація яйцеклітин) у "пробірці" і приміщення їх в інкубатор для запліднення і подальшого розвитку, або ж введення єдиного сперматозоїда в яйцеклітину (ІКСІ);
Перенесення ембріонів в матку;
Призначення препаратів, які підтримують імплантацію і розвиток ембріонів;
Діагностика вагітності;

Ефективність ДРТ на сьогоднішній день складає в середньому 35-45%. Це досить високий відсоток, якщо врахувати, що ймовірність зачаття в природному циклі у абсолютно здорових чоловіка і жінки не перевищує 30%. У зв'язку з високою ефективністю ДРТ сьогодні цей метод застосовують практично при всіх формах безпліддя: при безплідді, обумовленому чоловічим чинником, ендометріозом, при неясною природі безпліддя і навіть у жінок з віддаленими або не функціонують яєчниками. При ДРТ можлива також преімплантаціона діагностика спадкових захворювань, або ж визначення статі майбутньої дитини. З числа отриманих у жінки яйцеклітин відбирають тільки генетично здорові, запліднюють їх "у пробірці» і переносять утворилися здорові ембріони в матку матері.

Також варто зазначити, що частота патологій розвитку у дитини, зачатої за допомогою ДРТ не перевищує таку при зачатті природним шляхом.

Якщо ви зіткнулися з якою-небудь проблемою на шляху до материнства, не впадайте у відчай! Вам завжди допоможе кваліфікований, досвідчений фахівець, з яким ви зможете знайти єдино правильний для вас, індивідуальний вихід з ситуації, що склалася.
Категорія: Для мам | Переглядів: 868 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0