Субота, 25.01.2025, 10:01
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Лютий » 24 » Чому він плаче?
20:40
Чому він плаче?
Чому він плаче? 
Поки дитина не навчилася говорити, плач для нього - єдиний засіб спілкування. Так він повідомляє тобі про те, що зголоднів або просто занудьгував. У перший рік життя крихітки ти навчишся розуміти плач малюка і правильно на нього реагувати.
Більшість з нас під час вагітності дивилися на появу малюка як на ідеальну картинку: щасливий життєрадісний малюк лежить в ліжечку і посміхається мамі. «Якщо у інших діти плачуть, значить, мами щось неправильно роблять», - думали ми.

Після появи дитини у багатьох матусь настає стан шоку: «Він плаче! Що робити? "

Паніка передається малюкові, який через маминої розгубленості починає плакати ще більше. Виходить замкнуте коло.

Чому ж дітки плачуть і як їм допомогти заспокоїтися?

Крик - це єдиний спосіб дитини висловити свій дискомфорт. Комфортно малюк буде себе почувати лише в тому випадку, коли дотримані його базові потреби.

Для дитини першого року життя це:
любов
харчування
фізичний комфорт
безпека
інформація

Якщо малюк не голодний, його не турбує животик, він знає, що мама поруч, що мама любить його, грає з ним, - цього достатньо, щоб дитина була життєрадісною і не плакав. Якщо ж чого не вистачає, малюк може засумувати.

Що робити, коли малюк плаче?

Найкраще станом для немовляти - у мами на руках, контакт шкіра до шкіри, можливість в будь-який момент прикластися до грудей. Звичайно ж, у тебе є інші турботи, можливо старші діти, які теж потребують уваги. Весь час носити малюка на руках не завжди виходить. Проте чим частіше ти зможеш це робити, тим спокійніше буде дитина.

За якою б причини малюк не заплакав - голодний, замерз, занудьгував, стало страшно - його відразу треба взяти на руки! Якщо цього не достатньо, то прикласти до грудей. Навіть якщо на руках він не заспокоюється, не варто класти його назад в ліжечко. До 3-х років дитина не може заспокоїтися сам. Коли він плаче, збудження наростає як лавина, поки нервова система просто не вирубиться. Тоді дитина засне. Але не тому що заспокоївся, а тому що втомився, і нервовій системі треба відновитися. На руках у мами, за допомогою грудей, погойдувань, іграшок, малюк заспокоїться набагато швидше.

Не варто переживати, що ти «привчити його до рук». Отримуючи відгук на свої основні потреби, у дитини формується довіра до світу: малюк знає, що він в безпеці, батьки його люблять і в будь-який момент прийдуть на допомогу.

Наталія Мовчан, перинатальний психолог, автор проекту «Подорож до народження»:

- У перші ж дні після народження маля і мама «навчаються» свого власного мови спілкування. Діти плачуть не тільки від голоду, тому мамі важливо навчитися розуміти характер плачу: засумував, скучив, голодний, не затишно, боляче, холодно, страшно. Чим старша дитина, тим важливіше вчитися заспокоювати його не у грудях, а за допомогою дотиків, голоси, присутності і розуміння.
Категорія: Для мам | Переглядів: 742 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0