Вівторок, 07.01.2025, 22:46
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 11 » Правове виховання школярів
16:06
Правове виховання школярів


Нарівні з моральним і патріотичним вихованням у школі так само багато часу приділяється правовому вихованню учнів і валеологічному вихованню. Правове виховання - це процес систематичного і цілеспрямованого впливу на свідомість і поведінку школярів.


Цілі правового виховання:
1. Формування у дитини правових знань (своїх прав як дитину і трудових прав в майбутньому);
2. Навчання правилам поведінки в суспільстві.

У багатьох школах Росії практикується єдина програма по правовому вихованню. Вона допомагає охопити виховання школярів різного віку і спрощує проведення шкільних проектів і акцій.

Завдання програми правового виховання:
1. Ознайомлення школярів з правилами і нормами поведінки в суспільстві, права та обов'язки дитини в сім'ї та суспільстві (прищеплення навичок законослухняної поведінки в суспільстві);
2. Виховання у школярів поваги до прав оточуючих;
3. Формування у школярів активної життєвої позиції та активну участь в суспільно-політичному житті країни.

У програму правового виховання школярів повинні входити правове ставлення до суспільства, до школи, до родини, до праці, до держави та державним органам. Учні школи повинні добре знати законодавчі акти, які стосуються саме їх - відповідальність неповнолітніх за порушення правопорядку.

Робота з виховання законослухняного громадянина повинна проходити в наступних напрямках:
- Право на життя;
- Право на освіту;
- Право на свободу думок і на свободу вибору;
- Право на виховання в сім'ї;
- Право на медичне обслуговування.

Методи програми правового виховання:
1. Тематичні класні години. Наприклад, урок на тему «Мої права в сім'ї», «Цивільні права дітей». Обговорення на уроці Декларації прав людини, Конституції Російської Федерації. Такі класні години повинні проводиться як і в початкових класах, так і в старших.
2. Зустрічі й бесіди зі співробітниками правоохоронних органів. На таких зустрічах учні можуть безпосередньо задати свої питання, а співробітники правоохоронних органів пояснять права школярів з точки зору закону, про правила дорожнього руху і відповідальність за порушення цих прав.
3. У випускних класах обов'язково проводяться уроки з виборчого права та політичного устрою держави. На таких урок школярі дізнаються, що у них є право вибору та право вільного вираження своєї думки і засоби такого виразу (наприклад, вибори президента ).
4. Уроки-диспути в старших класах з таким художнім творам, як Ф.М.Достоевский «Злочин і кара», А.П.Чехов «У суді», С.Солженіцин «Як упорядкувати Росію?».
5. Шкільна стінгазета на тему «Ми і наші права» або «Сім'я і я», «Правила ДД» і т.д. Ефективніше буде організувати в школі «Правовий куточок».
6. Введення в програму освіти як шкільний предмет «Правоведення»,а також ознайомчі уроки з екологічного виховання школярів.
7. Індивідуальна робота шкільного інспектора і психолога з «проблемними» дітьми та їхніми батьками.
8. Театралізовані вистави на тему прав людини, наприклад спектакль «Народження закону».

За підсумками реалізації даної програми у дітей формується стійкий інтерес до знання закону, формуються дружні шкільні колективи, підвищується рівень вихованості.Але при вихованні всіх цих якостей слід таклж наголосити і на екологічному вихованні дошкільників ,яке в майбутньому збереже природу
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1662 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0