Вівторок, 19.03.2024, 06:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » Фізичне виховання

Основною формою організації систематичних занять з фізичної культури цілком обгрунтовано є уроки фізичного виховання учнів. Саме уроки є найбільш економною та ефективною формою організації систематичних занять фізичними вправами.Всі інші форми - неурочний, не мають ряду типових і дуже важливих ознак, якими характеризуються форми уроків фізичного виховання в школі. 

Уроки фізичного виховання

Тому, незважаючи навіть на те, що за багатьма своїми характеристиками деякі інші форми перевершують урок (наприклад, за загальним часом, обсягом і інтенсивності навантажень, кількості занять на тиждень), грають все ж допоміжну роль і служать доповненням до уроків.Що ж це за ознаки, що зводять урок в ранг самої головної форми фізичного виховання школярів? Самими основними з них є:· Обов'язковість для всіх учнів (окрім тимчасово звільнених за станом здоров'я);· Постійний склад займаються і їх вікова однорідність;· Керівна роль учителя, спрямована на викладання навчального предмета і виховання учнів;· Мета, завдання та зміст уроків визначається Державним стандартом і розробленої на його основі державною програмою;· Зміст уроків багато в чому визначає зміст інших форм фізичного виховання;· Яскраво виражена дидактична спрямованість (дидактика - теорія навчання), зумовлена пріоритетним рішенням освітніх завдань.Остання з перерахованих відмінних рис і є найбільш значущим чинником, що обумовлює провідну рол ... Читати далі »

Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1053 | Додав: Sarum | Дата: 01.04.2013 | Коментарі (0)

   Більшість батьків мріють, щоб їх діти виросли здоровими, сильними і спритними, а може бути, якщо вийде, досягли вершин у спорті, і в цьому їм допоможе фізичне виховання дошкільників. У деяких ці мрії виконуються, а у деяких татів і мам діти взагалі не дружать із фізкультурою.

Фізичне виховання дошкільників

     І чимала провина за це лежить на батьках. Фізичне виховання дітей дошкільного віку - ось, що допоможе виправити дану ситуацію у вашій родині. І чим раніше ви почнете приділяти увагу цьому питанню, тим легше буде надалі.

      Виховання для дошкільників необхідне вже з пелюшок. Адже саме в такому віці дитина може засвоїти набагато більше інформації і починає активно рухатися. Постарайтеся, щоб ваш малюк вів активний спосіб життя. Таким чином, він буде розвивати свою координацію і рівновагу. А ці навички в подальшому дадуть можливість вашому чаду не тільки досягти чудових результатів у спорті, але й допоможуть розпочатій справі. Рухаючись, дитина може дізнатися більше, ніж лежачи в ліжечку або сидячи у візку. Відразу опісля появи малюка на світ, міняйтеся і ви. Тільки особистим прикладом можна досягти бажаних результатів.А що ще дає фізкультура для малюків? Гарний настрій і задоволення. І плюс до цього відбувається збільшення припливу крові до м'язів, поліпшення обміну речовин, удосконалення роботи відділів головного мозку, що ві ... Читати далі »

Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1114 | Додав: Sarum | Дата: 26.03.2013 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Мета:

Познайомити батьків з уміннями дітей в іграх з м'ячем.
Дати знання батькам про те, що повинні вміти діти в роботі з м'ячем по програмі.
Розвивати у дітей і батьків + емоції від ігор з м'ячем, спільної діяльності.
Виховувати інтерес до здорового способу життя, зміцненні свого здоров'я, активним іграм з м'ячем.
Матеріал:

М'ячі.
Хід:
Перша частина

- Він у лісі в нас живе,
Лікує весь лісовий народ.
Всім на допомогу він поспішає -
Добрий ...
(Відповідь: доктор Айболить)

Доктор (Д): Привіт, друзі, всі дізналися ви мене! Заходьте до мене в гості!
Добрий лікар Айболить!
Він під деревом сидить.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і черв'ячок,
І ведмедиця!
Всіх вилікує, загоїть
Добрий лікар Айболить!

- Ой, а це хто такий?
Він підступний лиходій,
Ним лякають всіх дітей.
Живе він спекотній Африці,
Носить зброю за пазухою.
Ні розбійника страшніше.
Хто ж це? - ...
(Відповідь: Бармалей (Б))

Б: Впізнаєте? Боїтеся? Та, що мене боятися! Нині я зледащів!
Тепер люблю поїсти і поспати, а не дітей ловити і ображати!

Д: Бармалей, ти ж лінню захворів, слабким став і розтовстів!

Б: Так, я сам не очікував! Як поправитися, хто б знав! Ох-Ох!

Д: Треба лікуватися, здоров'я берегти і зміцнювати, а не охати і страждати!

Б: Я не люблю докторів і боюся лікува ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 2108 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Мета:


Сприяння формуванню здорового способу життя; зміцнення внутрішньосімейних зв'язків між батьками і дітьми; зміцнення дружніх стосунків між сім'ями вихованців.
Завдання:

Виховувати бажання займатися активними видами відпочинку.
Розвивати дух здорового суперництва і вміння змагатися в парах і командах.
Прищеплювати навички здорового способу життя.
Матеріали і атрибути:

2 жорсткі м'ячі (великі),
2 кільця (2 корзини) для метання в ціль,
кеглі для визначення відрізка шляху,
12 різних предметів (по 6 - на кожну команду)
2 пов'язки для очей,
2 Кільцекид,
2 скакалки,
2 мішки (для бігу в мішках)
3 медалі для переможців,
грамоти для кожної команди,
2 пари рукавичок,
призи для всіх команд.
Правила змагань:

Брати участь можуть сімейні команди в кількості 3-х осіб (дитина, мама, тато)
Сім'ї проходять всі змагання за маршрутними листами, які індивідуальні для кожної родини,
Змагання проходять на маршрутах: "Гарячий м'яч", "Черепашачі перегони", "Довіра", "Спритники", "Кенгуру", "Скакалки".
На кожному маршруті змагаються 2 сім'ї,
За правильно виконане завдання всі сім'ї отримують бали, які їм ставляться в маршрутний лист.
Час та місце проведення:

... (Слід заздалегідь визначити час, місце і склад учасників. Змагання краще проводити на повітрі, але в разі негоди бажано підготувати зал.)
Хід ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1703 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Цілі:


Формувати вміння стрибати на двох ногах. Вправляти дітей в ходьбі в прямому напрямку, переступати через мішечки з піском («камінці»); повзати рачки, підповзати під дугу; вправляти в умінні зійти на ящик і зійти з нього;
Матеріал і устаткування:

Лялька, маленький стільчик, «камінчики» (мішечки з піском розміром 20 на 12 см), килимова доріжка шириною 20см, дуга, ящик заввишки 15 см, таз з водою кімнатної температури, вертикальні ялинки висотою 50см, грибочки маленькі дерев'яні, кошик.
Хід заняття:
Вихователь:
Хлопці, подивіться! До нас у гості прийшла лялька Катя! Он там вона сидить! Ходімо до неї по доріжці. Переступати через «камінці» (якщо хтось з дітей не йде, вихователь кличе їх по імені). Ось яка гарна лялька Катя!

Катя (вихователь бере її в руки, говорить від її імені):

Я на стільчику сиділа,
І на вас, на всіх дивилася!
Ах, як швидко ви крокували!
Чи не спіткнулися, не впали!
І за це покажу
Вам гімнастику свою!

(Діти стають врозтіч, лялька розташовується недалеко від дітей).

Вихователь:

У Катюші в гостей два
(І.П.: О.С.В: Почергове піднімання ніг.)

Два курчати в постолах,
Петушок в чобітках,
(І.П.: Те ж, В: на рахунок 1-2 нахилилися в «чобітках», 3-4 повернулися в І.П. (повторити 4-5 разів).)

Курочка в сережках,
(І.П.: вільне, В: На рахунок 1-2 руки підняли, потягнулися, 3-4 повернулися в ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 15395 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

Фізичне виховання

зміст:


Вчити сюжетним пальчикових вправ, розвивати увагу, пам'ять, орієнтування в просторі, швидкість;
Вчити дітей елементам пальчикової гімнастики «Театр в руці», яка розвиває увагу і пам'ять, знімає психоемоційне напруження;
Вчити елементам самомасажу рук і ніг;
Вчити профілактиці плоскостопості, розвивати дрібну моторику ніг.
Хід заняття:
Вихователь:

Що вміють робити ваші пальці на руках і на ногах? (Відповіді) Правильно! Малювати, ліпити, тримати ложку, пустувати. Давайте зараз зіграємо в пальчиковую гру «Як живеш?».

Пальчикова гра «Як живеш?»

- Як живеш?
- Ось так! (Великі пальці вперед)
- Як пливеш?
- Ось так! (Імітація плавання)
- Як біжиш?
- Ось так! (Вказівні і середні пальці «біжать»)
- Вдаль дивишся?
- Ось так! («Бінокль»)
- Чекаєш обід?
- Ось так! (Підперти щоку кулачком)
- Махаєш слідом?
- Ось так! (Помахати кистю руки)
- Вранці спиш?
- Ось так! (Обидві руки під щоку)
- А дзуськи?
- Ось так! (Грюкнути по надутим щоках)

Вихователь:

Молодці! А хочете дізнатися, що ще вміють ваші пальчики? (Так) Тоді ми вирушаємо в подорож. Але спочатку до нього треба підготуватися.

(Дорослі та діти виконують самомасаж)

- Ви готові, очки?
- Так! (Погладжування століття)
- Ви готові, вушка?
- Так! (Погладжування вух)
- Ви готові, ручки?
- Так! (Погл ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 4146 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Цілі:


Викликати у дітей позитивний емоційний відгук на спортивні вправи, прищеплювати любов до фізкультури.
Виховувати бажання займатися фізичними вправами /
Формувати вміння виконувати ходьбу і біг, не наштовхуючись один на одного, з узгодженими, вільними рухами рук і ніг.
Формувати вміння зберігати стійке положення тіла, правильну поставу.
Розвивати рухи в різноманітних формах рухової активності.
Хід заняття:
Вихователь:

Здравствуйте шановні колеги! Ми раді бачити. Вас сьогодні у нас в гостях. За вікном зима, а я вам пропоную згадати тепле літо. Дозвольте представитися: «Я Курочка - Ряст» (вихователь одягає маску) і хочу вас познайомити зі своїми курчатами.

(Вихователь читає вірш.)

Біля пташника паркан,
За парканом - пташиний двір.
Там велике пожвавлення -
Птахи в різному оперенье:
Сірі індички, білі рясту,
Жовті курчатками там грають в хованки,
Кукурікає півень, і гогочуть гуси,
Стереже їх рудий пес - не входь, вкусить.
Курочка-пеструха
У курнику живе,
Курочка-пеструха
Яєчка несе.
Тук-тук-тук! - Вже стукають.
Ось вони, курчатка!
І невтомно пищать
Жовті ребятки.

Діти під музику «На колгоспної птахоферми» входять в зал.

Вихователь:

Ось вони мої хороші!
Привіт, хлопці!
Здравствуйте, мої курчатка!
Проходьте швидше мої маленькі, пушістенькіе, та ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 3700 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

фізичне виховання

Зміст конспекту:


Сприяти формуванню основ здорового способу життя, потреби займатися фізичною культурою і спортом. Доставити дітям радість від участі в «поході».
Хід заняття:

Діти з рюкзачками за плечима один за одним входять у фізкультурний зал під дитячу пісеньку «Разом весело крокувати.» (Муз. Шаїнського).

Ведучий:

Спорт хлопці дуже потрібний,
Ми зі спортом міцно дружимо,
Спорт - здоров'я, спорт - помічник,
Спорт - гра, фізкульт - ура!

- Туристи в шеренгу ставай! Зараз ми з вами потренуємося ноги, щоб бути сильними, витривалими. Діти йдуть в колоні по одному. Проводиться вступна частина:
Ходьба на носках - руки вгору, ходьба на п'ятах - руки довільно, ходьба з високим підніманням колін; біг з високим підніманням колін, з захлестом. Зупинилися. Встали в коло.

Ведучий:

Хлопці ми з вами потрапили в густий ліс, де багато звірів. (Робимо О.Р.У. в колі)

Мишка чеше спинку про дерево.
/ І.п. - Ноги на ширині плечей, руки опущені, плечі поперемінно вгору - вниз, потім одночасно - вгору-вниз /

Білка збирає горішки.
/ І.п. ноги на ширині плечей, руки вгору - вниз поперемінно /

Лисичка потягнулася, гріється на сонечку. Вигинає спинку.
/ І. п. ноги на ширині плечей - нахили вперед, коліна не згинати /

Поруч лисенята грають в хованки.
/ І.п. - Ноги на ширині плечей, присідання /< ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 1237 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)



Автори: керівник фізичного виховання Чікулаева Ольга Сергіївна, музичний керівник Овчинникова Надія Веніамінівна, Мадо «Дитячий садок № 6», м. Перм.
Завдання:

Підвищувати інтерес дітей до фізичної культури; Виховувати доброту і взаємодопомогу в команді; В ігровій формі розвивати основні фізичні якості: силу, витривалість, спритність; Створювати умови для узагальнення елементарних валеологічних знань у дітей та вміння використовувати їх для свого оздоровлення.
Атрибути до свята:

Емблеми для команд, султанчік для вболівальників, вітаміни, «Долоньки» для журі, спортивний інвентар, прапорці.
Персонажі:

Фея Чистоти, Бруднуля.
Хід свята:

Діти входять в зал під музику і розсаджуються по командам на заздалегідь підготовлені місця.

Ведучий:

Привіт, хлопці! Сьогодні свято чистоти і здоров'я.

Всім відомо, всім зрозуміло,
Що здоровим бути приємно!
Тільки треба знати,
Як тобы здоровим стати.
Привчай завжди себе до порядку,
Роби щодня ...

Діти:

Зарядку!

Ведучий:

І ми зробимо веселу зарядку!

Ігрова зарядка «Зверобіка»

Всілася кішка на віконце
І стала лапкою вуха мити.
Поспостерігавши за нею трішки,
Її движенья можемо повторити.

Приспів:

Раз, два, три. Ну-мо повтори!
Раз, два, три. Ну-мо повтори!
Три, чотири, п'ять. Повтори знову!
Три, чотири, п'ять. П ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 3516 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

Автор: інструктор з фізичної культури Рябова Наталія Миколаївна, муніципальне бюджетне дошкільний заклад дитячий садок комбінованого виду № 73 «Дельфін» г.о. Тольятті.
Хід спортивного розваги:

Зал святково прикрашений. У центральній стіни ворота. З обох боків воріт - стійки з кольоровими прапорцями, підставки для ключок, сітка для бутафорських сніжків.
Входять діти старшої і підготовчої груп. Усі одягнені в спортивні костюми - ковзанярі, лижники, хокеїсти, футболісти і т.д. за ними йде провідна (вихователька). В руках у неї рупор і суддівський свисток. Провідна зупиняється в центрі майданчика і звертається до присутніх:

Ведуча:

Увага! Увага! Починаємо наш спортивне свято, присвячене дню космонавтики. Всіх учасників свята прошу приготуватися до урочистого побудови. (Виконується «марш» І. Арсеева.) Діти будуються в дві колони по краях майданчика, під музику проходять через центр і, розійшовшись вправо і вліво, шикуються у центральній стіни двома роз'єднаними в середині півколами.

Перший:

Яскравим сонцем осяяний,
Нас зустрічає стадіон!
Тренуючись, ми ростемо,
Ми сильніші з кожним днем!

Другий:

Любимо ми грати у футбол,
Забивати у ворота гол,
Любимо стрибати високо,
Плавати швидко і легко.

Третій:

На улюбленому стадіоні
Всі рекорди ми поб'ємо,
І на зміну космонавтам
Дуже скоро ми прийдемо!

Четвертий:

Чому ми бадьорі,
Швидкі, вмілі?
Тому що по ранках
Ми ... Читати далі »
Категорія: Фізичне виховання | Переглядів: 2823 | Додав: Sarum | Дата: 06.11.2012 | Коментарі (0)

1 2 »