Вівторок, 19.03.2024, 11:09
Вітаю Вас, Гість
Головна » допоміжні матеріали

Сценарій за мотивами української народної казки "Колосок"

Мета: - Продовжувати вчити дітей емоційно сприймати образний зміст казки, осмислювати характери і вчинки персонажів; вчити засобами міміки і жестів передавати різні настрої, спілкуватися жестами; вчити супроводжувати дії репліками персонажів; вчити узгоджувати свої дії з діями партнера (слухати не перебиваючи, говорити, звертаючись до партнера);

- Розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення; розвивати увагу, пам'ять, вміння слухати, розвивати у дітей виразність жестів і міміки; розвивати творчу уяву;

- Виховувати здатність відчувати і розуміти казковий образ, мова казок; виховувати негативне ставлення до ліні, непослуху, прищеплювати любов до художнього слова, любов до книги.Обладнання:- Маски (мишок, півника), колосок, кошик з зерном, мішок, тарілка з пиріжками, стіл, стілець, мітла.

Сценарій казки

Хід заняття:

Хоровод «Ширше коло»

В: -. Діти! Сьогодні до нас в гості прийшло багато ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 14732 | Додав: Sarum | Дата: 16.07.2013 | Коментарі (0)

ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ - це формування громадянськості, як інтегрованої якості особи, якадозволяє людині реалізуватити себе юридично, морально і політично. До основних елементів громадянськості відносяться моральна і правова культура, що дозволяють людині виконувати свої обов'язки по відношенню до своєї держави і шанобливо ставитися до інших громадян.


Основна  мета громадського виховання дошкільників - це виховання в дитиніні моральних ідеалів культурного суспільства, відчуття любові до Вітчизни, потреб в діяльності на благо суспільства і т.д. Громадське виховання тісно пов'язане з моральним вихованням, патріотичним вихованням і правовим вихованням. Одним з основоположників Г.В. на початку 20 ст. став німецький педагог Г. Кершенштейнер, який назива ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1109 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Вихованню надається велике значення. Навіть віддається пріоритет перед освітою. «Сучасна людина, - писав А Екзюпері, -. Порівняно з печерним не являє собою біологічного прогресу Виховання має пріоритет перед освітою Створює людини виховання ... 


Має значення не багаж (освіта), а знаряддя, яким його хапаєш .....».

Розглянемо основні ознаки виховання як педагогічного явища:

... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1403 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Життя йде своєю чергою все змінюється, прогрес на місці не стоїть, а крокує дуже швидко. Але завжди є такі питання і теми, які для людства завжди будуть актуальні.Однією з таких тем і питань є виховання майбутнього покоління, виховання дітей. Ця проблема завжди привертає великий інтерес у дорослих і це неспроста. Адже правильне виховання це дуже складно і напевно практично неможливо, як говоритися ідеального нічого немає.Враховуючи особливості сьогоднішнього суспільства і темпи його розвитку, виховання взагалі виходить на перший план, як один з глобальних питань, особливо для країн СНД, де все не так просто як здається . 


Тому в цій статті ви знайдете основні відомості про виховання підростаючого покоління в сучасному суспільстві. Сучасна дитина дуже сильно відрізняється від дітей, які були, скажімо, років п'ятдесят тому. І це безглуздо заперечувати, всі ми чудово бачимо, що кожне покоління малят ставати в се більш раннім. Тобто вони дуже швидко засвоюють нову інформацію, про звернення з технікою взагалі не доводиться говорити тут вони швидше будь-якого дорослого зміркують. Все це добре, але є й такі негативні сторони швидкого розвитку як куріння в ранньому віці, вживання спиртного, раніше вс ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1129 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

В даний час перед суспільством надзвичайно гостро стоїть проблема морального виховання дітей різного віку, педагогічне співтовариство заново намагається зрозуміти, яким чином прищепити сучасним дітям морально-духовні цінності. Сьогодні на дитину з самого народження обрушується величезний масив інформації: ЗМІ, школа, дитячий садок, кіно, Інтернет - все це скоріше сприяє розмивання моральних норм і змушує нас дуже серйозно замислитися над проблемою ефективного морального виховання власного малюка.

Особливості морального виховання дошкільників

 Моральне виховання

Дитина, здатний правильно оцінити і зрозуміти почуття і емоції іншої людини, для якого поняття дружба, справедливість, співчуття, доброта, любов не є порожнім звуком, має набагато вищий рівень емоційного розвитку, не має проблем у спілкуванні з оточуючими, він набагато стійкіше переносить стресові ситуації і не піддається негативному впливу ззовні.

 

Моральне виховання дошкільників особливо важливо, тому що саме в дошкільному віці дитина особливо сприйнятлива до засвоєння моральних норм і вимог. Це одна з дуже в ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 5674 | Додав: Sarum | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

Мета виховання - формування різнобічно розвиненої, морально зрілої, творчої особистості учня.Мета виховання:

- Формування громадянськості, патріотизму та національної самосвідомості на основі державної ідеології;

- Підготовка до самостійного життя і праці;

- Формування моральної, естетичної та екологічної культури;

- Оволодіння цінностями і навичками здорового способу життя;

- Формування культури сімейних відносин;

- Створення умов для соціалізації та саморозвитку особистості учня.

Завдання виховання

Основні складові виховання:

Завдання виховання

- Цивільне і патріотичне виховання, спрямоване на формування в учня активної громадянської позиції, патріотизму, правової, політичної та інформаційної культури;- Ідеологічне виховання, спрямоване на формування в учня знання основ ідеології білоруської держави, прищеплення підростаючому поколінню основоположних цінностей, ідей, переконань, які відображають сутність білоруської державності;- Моральне виховання, спрямоване на прилучення учня до загальнолюдських і національних цінностей;- Естетичне виховання, спрямоване на формування в учня естетичного смаку, розвиток почуття прекрасного;- Вихо ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 665 | Додав: Sarum | Дата: 20.01.2013 | Коментарі (0)

Зміст, форми і методи естетичного виховання в системі додаткової освіти

Найважливішою змістовною стороною додаткової освіти є формування творчого підходу до естетичної діяльності дітей і підлітків. Актуальність її пов'язана з тим, що принцип творчості стає в даний час провідним у навчанні школярів. Природно припустити, що творче начало, яке, на думку провідних вітчизняних і зарубіжних педагогів і психологів, має стати життєвим принципом нинішнього покоління учнів, і особ. Засоби естетичного виховання дітей дошкільного вікуливо успішно сприяютьтворчо-художній діяльності.Зміст художньо-естетичної освіти має сприяти формуванню національної самосвідомості, поваги до історичної та культурної спадщини народів  всього світу.

засоби естетичного виховання

Від рідної пісні, рідного слова, картин рідної природи до розуміння мистецтва своїх найближчих сусідів і до світової художньої культури - таким бачиться шлях пізнання національних та світових культурних цінностей.Майбутнім педагогам необхідно знати, що на сучасному рівні творчості дітей та підлітків використовуються різні види художньо-естетичної діяльності: сольний та хоровий спів, вокально-інструментальні ансамблі, гра на музичних інструментах, театрально-ігрова діяльність (драматична, музична), хореографія (народна, бальна, класична, сучасного танцю), фольклорні ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1220 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

Відмінною рисою сучасногорозвитку освіти є зміназмістовно-цільових аспектів з позиціїгуманізації та гуманітаризації освіти в перспективі розвитку естетичного виховання школярів

Естетичне виховання школярів

Зміна розвитку освіти контент орієнтовані розміри з підставкою гуманізації та гуманітаризації освіти. Орієнтація освіти на людських цінностей, національної духовної культури; гуманітаризація зміст освіти і розвитку гуманістичної освіти та освіти; створення в освіті Школа середовища, розвиток особистості, здатні творчої самореалізації в сучасні соціокультурний ситуації.

проблема естетичного виховання Культура є на соціальної ситуації переходу розвитку суспільства, в якому ми живемо: Змінити менталітет суспільства, відсутність створена моральних і естетичні критерії поведінки, гострий крапля в рівень загальної культури.

обставин, відповідної стає переосмислення духовного становлення студента, на основі розвиток естетичних бачення із зовнішнім світом, її емоційної і образотворчих реалізації. Це піднімає на потрібно провести розслідування на формування естетичного ставлення

дійсно. Однак, покращення естетичної

Освіта в школі відбувається через різні нововведення, які часто не відповідати на гуманіст напрямок розвитку освіти та не завжди стати стимулом заходи для дітей шкільного віку. В цілому це як і раніше за ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1349 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

 В найзагальнішому сенсі формування сприйнятливості людини до позову до прекрасного, існуючому в творіннях людини і в природі. При цьому розуміється, що щось вже створене і сприймане в його даності. У різні епохи підкреслювалося воспитат. значення різних видів позов-ва: напр., музики - в античності, літератури - в 19 в., у наст. час прагнуть виявити воспитат. можливості всіх сфер позов-ва. Мн. педагоги розглядають Естетичне виховання перш за все як вивільнення спонтанної експресії дітей - погляд, висхідний до руху "нового виховання" поч. 20 в.


У педагогич. теорії естетичного виховання часто пов'язується лише зі сферою п ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 831 | Додав: Sarum | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

Вміння відчувати, розуміти і цінувати прекрасне не приходить саме, його треба систематично розвивати з ранніх років. Прагнути до цієї мети - це і значить здійснювати естетичне виховання, яке сприяє розвитку гармонійної особистості. Формування творчої особистості неможливо без тісного контакту з батьками. «Два береги однієї ріки» - головний принцип, за яким будується взаємодія ДОУ і сім'ї з усіх питань, у тому числі і по художньо-естетичному розвитку дітей.

Основною метою художньо-естетичного виховання дітей є:

- Розвиток здатності художнього бачення світу;

- Залучення до світу мистецтва;

- Розвиток художньо-творчих здібностей.

художньо естетичне виховання

За всіма трьома напрямками педагогами дитячого садка проводиться тісна робота з сім'єю, що дозволяє встановити єдність поглядів у вихованні дитини, залучити батьків у педагогічний процес, пропагувати педагогічні знання. Будівництво будь-яких відносин, як правило, базується на дотриманні принципів взаємодії. Принципи взаємодії з сім'єю:1) Відкритість дитячого садка і сім'їНа початку кожного навчального року в ДОУ проводиться загальне батьківські збори, на якому батьків знайомимо із завданнями і планом роботи з даного розділу, вони можуть задати питання, внести свої пропозиції, поділитися досвідом сімейного виховання. Відвідування груп і студії дозволяє ознайомитися з умовами, орг ... Читати далі »

Категорія: допоміжні матеріали | Переглядів: 1519 | Додав: Sarum | Дата: 17.01.2013 | Коментарі (0)

1 2 »