Вівторок, 19.03.2024, 03:47
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 15
Про відносини сучасної сім'ї та школи багато пишуть і говорять. Але, незважаючи на стрімкий рух часу, кожен класний керівник повиненвикористовувати свою технологію виховання, ставити перед собою основну мету - стати з батьками однодумцями у вихованні та навчанні дітей. Яку б інформацію не давали різні джерела, педагоги роблять часом просто неможливе, щоб взаємодія з батьками учнів було ефективним. А ефективним співробітництво буде тільки в тому випадку, якщо воно спрямоване на створення єдиного виховного поля, єдиної соціального середовища, де найвищі цінності розуміються як основа життя, гідного Людини.

Як мені, класному керівникові, організувати свою виховну роботу, як скріпити стосунки сім'ї та школи, щоб виховання дітей було успішним і допомагало вдосконалення особистісних якостей дитини?

 Головним завданням, яке я поставила перед собою в роботі з батьками, стало залучення їх до життя класу, створення єдиної системи «Класний керівник - учні - батьки». Дитяче самоврядування не буде повністю реалізовано, якщо сім'я, батьки будуть далеко від проблем класу, а значить, і від проблем своєї дитини,адже саме в цьому і полягає концепція виховання.

У пошуках відповідей на поставлені питання я прийшла до висновку, що в класному колективі, між батьками і дітьми, потрібно створювати атмосферу добра, взаєморозуміння та дові ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 1759 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Технологія виховання - це система розроблених наукою і відібраних практикою способів, прийомів, процедур виховної діяльності, які дозволяють їй постати на рівні майстерності, іншими словами, гарантовано результативно і якісно. «ЯК?» - Корінне питання технології в галузі виховання. Технологія виховання включає в себе певну методику  виховання, та послідовність процедур:
Визначення чіткої конкретної мети: мета в технології - гіпотетична ідея всього технологічного проекту;
Розробка «пакета» теоретичних основ: реалізація певних теоретичних уявлень про процес виховання, тобто певні педагогічні концепції;
Поетапна, покрокова структура діяльності: як етапів виступають виховні ситуації (підготовча, функціональна, контрольна, підсумкова);
Аналіз результатів (моніторинг - корекція - рефлексія)

Ефективність технології виховання повинна бути оцінена по тому, наскільки вона змінює ставлення дитини до самої себе, як діє на «Я - концепцію» і як сприяє самовизначенню особистості.
 Технології виховання класифікують:
За філософської основі:
матеріалістичні;
прагматичні;
гуманістичні,
антропософської.

За наукової концепції:
поведінкові;
діяльнісні;
інтеріоризаторських,
нейролінгвістичного програмування.
< ... Читати далі »
Категорія: Для вас, батьки | Переглядів: 2036 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Метод - це спосіб навчання, метод навчання найбільш раціональний спосіб викладання вчителем і засвоєння учнем навчального матеріалу. Метод навчання вирішує широкий круг завдань, з різним контингентом учнів, в різних умовах.

Методичний прийом - вирішує приватні завдання, в конкретних умовах. Різновид методу, їх багато більше ніж методів.

Методика навчання - це система методів, методичних прийомів, форм організації занять, для навчання конкретного рухового дії(наприклад виховання грою).

Під методами фізичного виховання розуміються способи застосування фізичних вправ.

У фізичному вихованні застосовуються наступні дві групи методик: специфічна методика фізичного виховання(характерні тільки для процесу фізичного виховання) та загальнопедагогічна методика фізичного виховання (застосовувані у всіх випадках навчання і виховання).


До специфічних методів фізичного виховання відносяться:
1) методи строго регламентованого вправи;
2) ігровий метод (використання вправ в ігровій формі);
3) змагальний метод (використання вправ в змагальній формі).

За допомогою цих методів вирішуються конкретні завдання, пов'язані з навчанням техніці виконання фізичних вправ і вихованням фізичних якостей.

Общепедагогические методи включають в себе:
1) словесні методи;
2) методи наочного впливу.
< ... Читати далі »
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1100 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)

Великою помилкою батьків є думка, що виховання - це процес, який вимагає жорсткості і радикальних методів виховання. Виховання дитини залежить від багатьох факторів виховання,його  можна перетворити на гру,адже при вихованні грою на прикладі якої малюк буде розуміти, що таке добре і що таке погано.

Для цього достатньо зазирнути в дитячу кімнату і вибрати собі союзників. Ними можуть стати, наприклад, м'які іграшки, які дитина кладе з собою в ліжечко перед сном. Укладаючи малюка спати, розкажіть йому казку, головним героєм якої може стати його улюблений плюшевий заєць. Якщо напередодні дитина завинив, спроектуйте ситуацію на прикладі іграшки та в кінці підведіть мораль. Дитина зрозуміє сенс і зробить відповідні висновки набагато швидше, ніж в результаті батьківських нотацій і лайки.

Відмінним помічником у вихованні грою може стати інтерактивна кішка Лулу На прикладі цієї іграшки можна навчити піклуватися про оточуючих, бути уважним і ласкавим. Особливо актуальною може стати така покупка, якщо малюк мріє завести домашню тварину. Ця іграшка напевно припаде йому до душі.


За допомогою іграшок при вихованні грою можна навчити малюка прибиратися у своїй дитячій кімнаті. Розкажіть йому історію про те, як плюшеві ведмедики і зайчики, опинившись на підлозі, хочуть повернутися у свій будиночок, але без ... Читати далі »
Категорія: Для мам | Переглядів: 1027 | Додав: Sarum | Дата: 15.06.2012 | Коментарі (0)