Понеділок, 29.04.2024, 16:02
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Листопад » 2 » Роль виховання в житті людини
10:22
Роль виховання в житті людини
Роль виховання в житті людини дуже важлива і з цим не можливо посперечатися. Ми говоримо один одному: "Всього доброго" і т.д. і це не просто слова ввічливості. Ми висловлюємо ними свою людську сутність. Вміння відчувати і бачити по-доброму оточуючих тебе людей - не тільки показник етичної культури, але результат величезної внутрішньої роботи. Щире побажання добра невіддільне від самовиховання. Добра людина стає краще з кожним днем ​​- він щасливий від того, що відчуває ці добрі спонукання.
У того, хто може віддати душевні сили іншим людям, в душі живуть добрі бажання. Істинна доброта - це коли ти хочеш бачити кращим людину, з якою ти стикнувся. Якщо ви відчули радість від того, що дана людина гірше тебе, значить вчити і виховувати самого себе треба ще дуже багато, виганяти з себе марнославство і егоїзм, тому що заздрість - це породження слабкості, страху і безвілля, що в підсумку і становить малодушність.

Словами "здрастуйте" і "доброго здоров'я" ми висловлюємо своє ставлення до найбільшої цінності - людині. НЕ сказати цих слів - значить показати моральне невігластво. Ми говоримо "спасибі". Дякувати - це означати давати добро і творити благо. У цьому слові, яке сьогодні звучить як формула людських взаємин, з давніх пір виражається наше ставлення до зробленого для нас добра. Справа не в тому, що треба вміти його вимовити, а справа в людської чуйності й умінні відповідати на добро відчуттями своєї душі.

Коли ми щось просимо, ми говоримо: "будь ласка". І таким чином, ми висловлюємо нашу повагу до гідності людини, почитаємо в ньому незалежність і добру волю. Прохання - це порив душі. Буває навіть, що хтось змушений когось благати - потрібно вміти почути людську благання і відповісти на неї. Невихованість веде до черствості і байдужості - одному з найнебезпечніших пороків - це означає перестати відчувати поруч із собою людину. Потрібно вміти соучаствовать і співчувати, і при цьому бути нетерпимим до зла, відрізняти слабкості від пороків.

Старовинне українське вислів, який приписують народному філософу XVIII століття Григорію Сковороді, свідчить, що любити людство легше, ніж зробити добро рідної матері. І тут укладена велика мудрість. Неможливо виховати людяність, якщо в серці не утвердилася прихильність до близького і добрій людині. Слова про любові до людей не є любов. Справжню роль виховання в житті людини відіграє сім'я. Вона дозволяє відчути сердечність, душевність і чуйність в першу чергу. Випробуванням людяності є ставлення до батьків, дідуся і бабусі, братів і сестер.
Категорія: Для мам | Переглядів: 1020 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0