Вівторок, 30.04.2024, 06:16
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Березень » 20 » Правове виховання в дошкільних установах
19:35
Правове виховання в дошкільних установах
Дитячі шкільні установи, розташовують великими можливостями для всебічного, в тому, числі, і правового виховання дошкільнят. Тут виховний процес протікає в суспільстві однолітків і тому особливо великий вплив на формування у дитини з самого раннього віку навичок і звичок, що відповідають суспільної моралі, на основі яких відбувається подальше вдосконалення особистості, загальний розвиток і виховання.

Виховання дитини в дошкільних установах здійснюють кваліфіковані фахівці дитячої психології, які виховання дитини будують на науковій основі, цілеспрямовано. Дитячі шкільні установи дозволяють:
з самого раннього віку виховувати у дітей різноманітні позитивні звички, допомагають йому нормально рости і розвиватися, організовувати свою поведінку;
формувати у дітей культуру поведінки, розуміння необхідності дотримуватися загальновизнані норми;
вчити дітей шанобливо ставитися до оточуючих, рахуватися з їх думкою, інтересами, зручностями;
виховувати колективістські навички та культуру спілкування з дорослими і однолітками, що виражаються в товариськості, ввічливості, стриманості, делікатності, скромності і т. д.
виховувати культуру мовлення;
виробляти елементарні навички організації свого вільного часу;
формувати розумні потреби і виховувати почуття обов'язку.

Безупинні ті, хто вважає, що вміння вести себе в тих чи інших ситуаціях приходить з віком. Найпростіші правила спілкування людина засвоює з самого раннього дитинства. У два-три роки дитина здатна проявляти елементарні почуття чуйності, доброзичливості, симпатії, вдячності, поваги.

У три-чотири роки йому доступні деякі нескладні форми організованого поведінки. Діти цього віку можуть дружно грати з однолітками, здатні поділитися іграшкою, проявити турботу.

П'ятирічні діти здатні оцінювати свої і чужі вчинки. Вони відчувають сором за те, що погано себе вели, за те що образили або підвели кого - то, не виконали обіцянку. П'ятирічні діти тягнуться до спільної діяльності, беруть участь у загальному задумі гри і підкоряються її правилам.

До кінця дошкільного віку у дітей з'являється ще більш висока усвідомленість вчинків, розширюються і поглиблюються знання про навколишній світ.

Морально - правове виховання дитини має починатися з першого дня його надходження до дошкільної установи. Спочатку у нього формується сприйнятливість до позитивних прикладів і негативне ставлення до поганих. Пізніше - критичне ставлення до того, що недозволено. З самого початку вживаються заходи до того, щоб у нього не з'являлися такі якості як скутість, егоїзм, які гальмують його моральний розвиток.

У період старшого дошкільного віку, коли поняття «можна» і «не можна», «добре» і «погано» сприймаються вже осмислено, необхідно домагатися, щоб дитина дотримувався основних правил поведінки як в присутності дорослих, так і в їх відсутності. У цей період у дитини формується відповідальність за власну поведінку, почуття товариства, доброзичливість, т. е. якості, які допоможуть йому правильно поводитися надалі. Особлива увага приділяється розвитку навичок суспільної поведінки, вмінню зважати на думку оточуючих, при необхідності відстоювати свої погляди без сварок, і капризів. Велике значення має виховання у дитини працьовитості, бережливості, вміння помічати непорядок і усувати його з власної ініціативи.

Дитячі дошкільні установи повинні сформувати у дитини такі моральні якості, як ввічливість, делікатність, дисциплінованість, на базі яких виробляється культура правової поведінки. Досвід дитячих дошкільних установ переконливо показує, що методів формування у дітей морально-правової поведінки дуже багато. Потрібна тільки ініціатива і творчість з боку вихователів.

Успіх роботи з формування у дошкільнят моральних якостей багато в чому залежить від прикладу вихователя, від його вміння створювати навколо дитини життєрадісну обстановку, звертати його увагу на факти навколишньої дійсності, які зміцнюють віру в торжество добра і справедливості. Вихователь повинен підтримувати в дитині впевненість в захищеності його від зла і несправедливості.

 Морально-правове виховання дітей дошкільного віку вимагає єдності та узгодженості дій дошкільного закладу з сім'єю. Тому робота дошкільних установ по морально-правового виховання дітей повинна бути спрямована, по-перше, на забезпечення всебічної виховну - освітньої роботи з дітьми, по друге, на підтримку постійного зв'язку з батьками з метою встановлення єдності впливу на дитину, в третіх, на надання допомоги батькам з метою підвищення їх педагогічної культури.

Коли єдність дій дошкільних установ та сім'ї забезпечує формування моральних почуттів і уявлень дитини, міцних навичок і звичок поведінки, організовану і цілеспрямовану його діяльність, виховний процес проходить з меншими труднощами і дитині легше опанувати встановленими нормами поведінки.

Спільна робота дошкільного закладу і сім'ї повинна будуватися на основі:
єдності їх у вихованні дітей, що досягається в тому випадку, коли його цілі і завдання добре відомі як вихователю, так і батькам;
взаємодовіри між вихователем і батьками, доброзичливого ставлення їх один до одного;
взаємодопомоги в спільній роботі по вихованню дітей;
вивчення та пропаганди кращого досвіду спільного виховання серед широкого кола батьків;
використання всіх форм роботи дошкільного закладу з сім'єю (ознайомлення з життям дітей у сім'ї, педагогічні бесіди з батьками та іншими членами сім'ї, консультації, групові, загальні збори, наочна педагогічна пропаганда і т п.).;
залучення батьків до роботи в батьківських комітетах.
Категорія: Правове виховання | Переглядів: 1256 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0