Вівторок, 23.01.2018, 08:39
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2012 » Червень » 11 » Виховання дітей дошкільного віку
16:30
Виховання дітей дошкільного віку
 Питання виховання дитини дошкільного вікухвилює всіх батьків, які хочуть бачити своїх дітей щасливими. І як раз виховання дітей дошкільного віку є тим фундаментом, який ми закладемо в наших дітях на все життя.  Саме в дошкільний період починає формуватися особистість в дитині. Саме в цьому віці і починається виховання дітей і в цей час батькам потрібно багато чому навчитися.

При вихованні дошкільнят потрібно сформувати у дитини такі переконання і характеристики особистості, які відповідають Вашим принципам, і які Ви вважаєте повинні переважати в дитині. І вже виховання, його організація, методи, зміст повинні відповідати тим принципам, які Ви взяли за основу виховання.  

виховання дітей дошкільного віку

Виховання дітей дошкільного віку

можна розділити на дві складові. З одного боку потрібно підготувати дитину до школи. А з іншого боку потрібно виховувати в дитині особистісні якості, які допоможуть йому в подальшому розвитку. І якщо навіть сподіватися на дитячий садок у вирішенні цих питань, то все одно потрібно і приймати у вихованні участь і знати основні етапи розвитку дітей.
Підготовка до школи як частина дошкільного виховання

Готовність дитини до школи полягає в тому, щоб до того періоду коли дитина  піде в школу у неї склалися психологічні риси, які притаманні школяру. А в  період дошкільного віку у неї виникають тільки задатки, здібності перетворення в школяра з дитини дошкільного віку. Це проявляється в таких почуттях і вчинках:
бажання вчитися
бажання стати школярем
бажання керувати промовою
бажання пізнавати світ
різні інтереси
розвиток здібностей, для самостійного отримання знань
і звичайно прагнення до самих знань

І нам потрібно допомогти дитині в цих прагненнях і направити по правильному шляху. І потрібно розуміти, де процес виховання дітей дошкільного віку має бути наполегливим, де потрібно наполягти на своєму, а де краще не перестаратися. Потрібно розуміти, що потрібно зробити і що не можна.

Немає єдиного погляду на виховання. При різних системах виховання та вимоги до дитини і правила будуть різними.

Наприклад, за Макаренко виховувати дитину повинно все суспільство, в якому росте і буде жити дитина. Сім'я несе свої функції виховання дітей , а дитячий сад виконує свої завдання. Потрібно формувати в дитині поведінку корисне суспільству, використовуючи при цьому і спілкування, і гру і працю.

виховання дітей дошкільного віку


За Сухомлинським потрібно більше уваги приділяти внутрішнім світом дитини. Він вважав, що навчити любити не можна по книзі. Тому все виховання і навчання треба будувати через внутрішній світ дитини, що б він сам відчув потребу в цьому.

В вальдорфської педагогіки основна увага спрямована на виховання почуттів дитини. Тут вважається, що до 7 років не потрібно дітей примушувати навчатися. Інтелектуальний розвиток буде більш ефективним після 7 років, якщо достатньо розвинувся дух дитини. Велика увага приділяється природному розвитку. І оцінка вважається втручанням у розвиток дитини. Виховувати потрібно більше своїм прикладом.

За системою Монтессорі потрібно сформувати навколо кожної дитини індивідуальну обстановку, для розвитку його творчих здібностей.

Не можна в вихованні дітей дошкільного віку:

До приходу в школу змінювати режим життя дитини: позбавляти від денного сну, довгих прогулянок, ігор в повному кількості,займатися валеологічним вихованням дітей дошкільного віку. Не можна оцінювати всі дії дитини як має оцінювати поведінку школяра. "Проходити" з дошкільником програму 1 класу, насильно перетворюючи гру в науки.
Необхідно в вихованні дітей дошкільного віку
Потрібно навчити дитину слухати, думати, розмірковувати над побаченим і почутим. Треба привчати дітей слухати оточуючих, поважати інші думки.

Це все тільки деякі моменти у вихованні дошкільника. Можна сказати, що вони тільки показують шлях, яким потрібно пройти сім'ї в питанні дошкільного виховання.
Категорія: виховання колективу | Переглядів: 1067 | Додав: Sarum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0